Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 sierpnia 201211:04

Zatrzymany podpalacz

Zatrzymany podpalacz - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o podpalanie kontenerów na śmieci. Podpalacz przez kilka dni stawiał na równe nogi strażaków, którzy w ciągu jednego dnia wzywani byli po kilka razy do gaszenia pożarów powodowanych przez wodzisławianina.

Czarna seria podpaleń rozpoczęła się w niedzielę 12 sierpnia, kiedy to zgłoszono, że na ulicy XXX-lecia ktoś podpalił śmietniki znajdujące się obok sklepu. W ciągu kolejnych dni strażacy odbierali po kilka razy dziennie zgłoszenia o palących się kontenerach w rejonie ulic 26 Marca, Piastowskiej, Aptecznej, Wojska Polskiego i Jana. W wyniku podpaleń często dochodziło do uszkodzeń elewacji budynków. Gdy po kilku takich zgłoszeniach wiadomo było, że podpaleń dokonuje jedna i ta sama osoba policjanci wytypowali sprawcę i rozpoczęli działania zmierzające do jego ustalenia i zatrzymania. W niedzielę po kolejnym zgłoszeniu o palącym się kontenerze, w rejonie ulicy 26 Marca zatrzymali 29-latka podejrzanego o serię podpaleń. Na tą chwilę mężczyźnie udowodniono 12 czynów przestępczych. W każdym z przypadków wartość uszkodzonego mienia oszacowano na kwotę około 2000 złotych. Na tym jednak nie koniec, gdyż do komendy wciąż napływają zawiadomienia od kolejnych pokrzywdzonych. Wodzisławianin był już karany za inne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Wodzisław Śl.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 maja 202613:36

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski, FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności22 maja 202611:59

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202614:41

Dołącz do plenerowego spektaklu. Trwa nabór do widowiska ZPiT Vladislavia

Dołącz do plenerowego spektaklu. Trwa nabór do widowiska ZPiT Vladislavia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.