Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 stycznia 202312:37

W Nowy Rok na podwójnym gazie

W Nowy Rok na podwójnym gazie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Pomimo licznych apeli, kampanii społecznych i policyjnych akcji ukierunkowanych na zwiększenie świadomości zagrożeń i konsekwencji związanych z jazdą pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu nadal zdarzają się kierowcy, którzy w sposób bardzo nieodpowiedzialny i lekceważący traktują przepisy. Tylko wczoraj na drogach naszego województwa policjanci zatrzymali aż 125 kierujących, którzy tego dnia nie powinni byli wsiąść za kierownicę. To niechlubny rekord, który pokazuje jednak, że kontrole trzeźwości są zasadne i stale będą prowadzone przez mundurowych.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Policjanci śląskiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość uczestników ruchu drogowego. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi zatrzymali 78 kierujących w stanie nietrzeźwości, 35 w stanie po użyciu alkoholu i 12 pod wpływem środków odurzających. Najwięcej, bo aż 10 pijanych wpadło w Katowicach i powiecie zawierciańskim.

Dla wielu z tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Policjanci zatrzymali w sumie 8665 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 maja 202511:21

Wypadek w Pszowie. Kierowca skutera poważnie ranny po zderzeniu z autobusem

Wypadek w Pszowie. Kierowca skutera poważnie ranny po zderzeniu z autobusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

AKTUALIZACJA. W piątek, 16 maja tuż przed godziną 10:00 rano, na ulicy Karola Miarki w Pszowie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem skutera i autobusu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca jednośladu doznał poważnych obrażeń w wyniku zderzenia z większym pojazdem.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 maja 202511:15

Ważne rozmowy na temat transportu w powiecie wodzisławskim

Ważne rozmowy na temat transportu w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności15 maja 202509:32

Na wodzisławskim rynku stanął Escape Truck

Na wodzisławskim rynku stanął Escape Truck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dorota Piecha/UM
Reklama
Aktualności15 maja 202509:50

Sala warsztatowa ZSP w Pszowie będzie rozbudowana

Sala warsztatowa ZSP w Pszowie będzie rozbudowana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 maja 202515:22

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności16 maja 202523:42

Powiat Wodzisławski wspiera przebudowę skrzyżowania w Syryni

Powiat Wodzisławski wspiera przebudowę skrzyżowania w Syryni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Styl życia16 maja 202523:23

Już w sobotę Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego

Już w sobotę Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.