Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 czerwca 202312:58

Nie bądź bambik, segreguj śmieci. Event ekologiczny dla dzieci w Wodzisławiu Śląskim

Nie bądź bambik, segreguj śmieci. Event ekologiczny dla dzieci w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Tylko bambiki i boomerzy nie segregują, dlatego bejba, sortuj jak trzeba! Miasto Wodzisław Śląski wystartowało z kampanią ekologiczną skierowaną do mieszkańców naszego miasta, dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów. W ramach kampanii w środę, 7 czerwca br. w godz. od 10:00 do 13:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbędzie się event ekologiczny dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3.

Bohaterami kampanii są aktorzy z wodzisławskiego Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tymek, Janek, Mati, Nikola, Kamil i Tosia stali się twarzami tej kampanii i mają zwracać uwagę wodzisławian na obowiązek segregowania odpadów. Celem udziału młodych ludzi jest podkreślenie, jak istotny wpływ wspomniane działania mają na naszą przyszłość.

W ramach kampanii zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów klas 1-3 wodzisławskich placówek oświatowych w środę, 7 czerwca br. do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w godz. od 10:00 do 13:00 Tego dnia zaplanowaliśmy dla nich event ekologiczny.

Jakie atrakcje zostały zaplanowane?

• przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim opowiedzą, jak oszczędzać wodę, a także o oczyszczaniu ścieków. Pod mikroskopem będzie można pooglądać także mikroorganizmy oczyszczające ścieki,
• ponadto dzieci mogą liczyć na spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu Śląskim, strażnikami miejskimi ze Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego,
• Stowarzyszenie Happy Gry i My dla najmłodszych przygotowało gry planszowe,
• nie zabraknie również firmy Mały Drewniany Domek, czyli autorów instalacji Wodzisławskich Skrzatów. Właściciel firmy Rafał Wolny pokaże, jak wykorzystać drewniane odpady,
• dodatkowo będzie można zagrać w drewniane gry XXL tj. bierki, kółko i krzyżyk na cztery, kółko i krzyżyk zwykłe, cymbergaj, pstrykadełko, memory, tangram na stoliku, kolorowe kulki, hokej na gumce, tarcze na woreczki, climbing disc i kości.

Spędźmy ten dzień na doskonałej zabawie, przy okazji ucząc się o prawidłowej segregacji opadów. Wspólnie pokażmy, że dobro naszej planety leży nam na sercu.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 maja 202521:18

Spór zbiorowy w wodzisławskim magistracie. Mediacje bez przełomu

Spór zbiorowy w wodzisławskim magistracie. Mediacje bez przełomu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląsko-Dąbrowska Solidarność, fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności7 maja 202510:54

Poznaj szczegóły 53. Dni Wodzisławia Śląskiego

Poznaj szczegóły 53. Dni Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Już po raz 53. Wodzisław Śląski zaprasza mieszkańców i gości z całego regionu na wyjątkowe święto – Dni Miasta, które jak co roku wypełnią przestrzeń miasta radością, muzyką i wspólną zabawą. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu wodzisławian odbędzie się na Stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej 8 i potrwa dwa dni – 18 i 20 lipca br. Na uczestników czekają niezliczone atrakcje, wyjątkowa atmosfera oraz koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie wystąpią m.in. Sławomir, Zakopower, C-BooL i Wiktor Dyduła. Pełny program wydarzenia wraz z harmonogramem godzinowym znajdziecie poniżej. Trwa sprzedaż biletów – nie przegapcie okazji, by być częścią tego niezwykłego święta!

red.
Aktualności8 maja 202510:48

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202511:45

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji prawnych w Punkcie Konsultacyjnym

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji prawnych w Punkcie Konsultacyjnym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.