Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 lipca 202311:14

Rydułtowy. Zwycięskie inicjatywy DK+. W których możesz wziąć udział już w sierpniu?

Rydułtowy. Zwycięskie inicjatywy DK+. W których możesz wziąć udział już w sierpniu? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Przez ostatnie miesiące badano potencjał kulturotwórczy Rydułtów. Rozmawiano z mieszkańcami, by dowiedzieć jakich działań kulturalnych potrzebują. Zebrano wnioski i ogłoszone je w raporcie diagnozy potencjału kulturotwórczego Rydułtów.

- Przedstawiamy inicjatywy, które rozpoczynają swoja realizację w nabliższym czasie. Czy znajdziesz w nich coś dla siebie? Zachęcamy do udziału - informuje rydułtowski magistrat.

aaa.[26]

Projekt zakłada naukę języka migowego. Język migowy to język, którym porozumiewają się między sobą osoby niesłyszące (głuche i głuchonieme).

Nauka będzie przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze z wykorzystaniem przygotowanych materiałów. Poznanie świata osób głuchych i głuchoniemych będzie czymś nowym dla większości uczestników .

Umiejętność migania pozwala nawiązać nowe znajomości, poznać interesującą kulturę, a także zwiększyć swoje szanse na pomoc osobie potrzebującej. Większość z nas o niepełnosprawności wie niewiele – jakie są jej rodzaje, jakie problemy mają osoby niepełnosprawne (głuche i głuchonieme), z czym muszą mierzyć się na co dzień… Dlatego w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi czujemy się niepewnie, a nawet niekomfortowo. Proponowany kurs może być dobrą okazją do złamania podobnych barier.

Spotkania skierowane są do chętnych osób w każdym wieku. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Nie jest konieczne uczestnictwo we wszystkich lekcjach cyklu.

Terminy zajęć: 2, 5, 8, 12, 16, 19, 22 sierpnia
godzina: 16:30-18:00
wstęp wolny, zapisy niekonieczne
miejsce: scena przy RCKu
w razie niepogody, budynek RCK

Zajęcia poprowadzi Marta Łabędziewska, mieszkanka miasta Rydułtowy, która posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą oraz kwalifikacje do nauki języka migowego.

Dołącz do nas i zostaw swój ślad! Spotkajmy się, poznajmy i twórzmy.

aaa.[27]

- Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym wyszywaniu największego obrazu materiałowego w kilku miejscach na mapie Rydułtów (Tężnia, Rafa, Rynek) - zachęcają urzędnicy z Rydułtów.

Podczas wydarzenia, każdy będzie miał możliwość wszycia nici, elementów przyniesionych przez siebie jaki i tych specjalnie przygotowanych w możliwości przyszycia do wielkiego białego płótna, który stawać się będzie wspólną mapą historii i indywidualnych opowieści. Spotykamy się co półtorej godziny w innym miejscu na mapie Rydułtów. Zapraszamy do dołączenia do nas w dogodnym czasie wydarzenia lub uczestniczeniu w całości wraz z pochodem docierając do następnych punktów spotkań.

Termin: 6 sierpnia
15:00 — 16:00 - Tężnia Solankowa przed Rydułtowskim Centrum Kultury "FENIKS"
16:30 — 17:30 Rydultowska Fikołkowania RAFA
18:00 — 19:00 Rynek w Rydułtowach

Wydarzenia dedykowane jest dla każdego kto ma ochotę , spotkać się, poznać i eksperymentować tworząc duże dzieło sztuki.

- Zapraszamy dzieci, rodziny, młodzież, seniorów osoby w każdym wieku, które czując chęć współtworzenia. Wstęp wolny, wszystkie materiały zapewniamy na miejscu - informuje Urząd Miasta Rydułtowy.

WAŻNE!

Zabierz ze sobą choć jedną rzecz, element, który opowiada o Tobie i który masz ochotę wszyć w dniu wydarzenia. Co to może być? Twój dawny pluszak, kawałek tkaniny, jakiś element garderoby, guzik... Pełna dowolność.

Prowadząca: Aleksandra Kuczek - Arteterapeutka, Pedagożka
Pracuję z różnymi grupami, tworząc przestrzenie poszukiwania swojej naturalnej ekspresji w sztuce pojmowanej w sposób interdyscyplinarny. Kieruję się myślą że każdy jest wyjątkowy i ma indywidualne spojrzenia na rzeczywistość. W domu tworzę różne dzieła rękodzielnicze, od poduszek, przed rzeźby, po dziergane szaliki.

Kordynatorka: Zuzia Łapka - artystka multidyscyplinarna, arteteraputka, performerka, trenerka. Tworzy autorskie warsztaty na których pracuje z ekspresją twórczą, mocą płynącą z natury, relaksacją, ruchem.

Rydułtowska strefa kobiet

aaa.[28]

Inicjatywa zakłada zorganizowanie warsztatów, które prowadzone będą dwutorowo – dla kobiet oraz dla dzieci. Ważną kwestią jest, że warsztaty dla kobiet i dzieci prowadzone będą w tym samych czasie, tak aby kobiety mogły spokojnie wziąć udział w warsztatach nie martwiąc się o to z kim mogą zostać dzieci. Tematami warsztatów dla kobiet będą m.in. o poczuciu własnej wartości, asertywność w działaniach, rękodzieło (makrama, biżuteria). Dwa pozostałe tematy warsztatów wybiorą same uczestniczki w trakcie trwania inicjatywy. Chcemy w ten sposób zaangażować je do partycypowania w organizację inicjatywy.

- Na koniec inicjatywy odbędzie się kobieca sesja zdjęcia. Zatrudnimy fotografa, który wykona naszym uczestniczkom zdjęcia, aby mogły poczuć się piękne i wyjątkowe. Zależy nam, aby mamy i babcie mające pod opieką wnuki miały przestrzeń dla siebie, dla swojego rozwoju oraz czuły się piękne i wartościowe. Jednocześnie chcemy, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas, wśród innych dzieci, dając im możliwość nawiązania nowych relacji i dobrej zabawy - zdradzają urzędnicy.

Pierwsze spotkanie - makrama odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 17:00 w RCKu. Obowiązują zapisy pod numerem 516 216 170.

Autor: UM Rydułtowy, fot. pexels.com/Anete Lusina, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.