Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 202311:51

Odblaskowa szkoła. Zainaugurowano policyjny konkurs

Odblaskowa szkoła. Zainaugurowano policyjny konkurs - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W obecności przedstawicieli mediów, z udziałem partnerów, przedstawicieli władz miasta Katowice oraz Mistrza Olimpijskiego Dawida Tomali w Szkole Podstawowej nr 31 w Katowicach zainaugurowany został konkurs "Odblaskowa szkoła". Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyposażenie możliwie największej liczby uczniów w elementy odblaskowe. Zgłoszenia szkół podstawowych do konkursu przyjmowane są jeszcze do 15 września.

W Szkole Podstawowej nr 31 im. Henryka Sienkiewicza w Katowicach odbyła się dzisiaj uroczysta inauguracja konkursu "Odblaskowa szkoła". Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów szkół podstawowych w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Założeniem konkursu jest także zachęcenie do współzawodnictwa dyrektorów, uczniów, ich rodziców oraz partnerów konkursu do wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych mających na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie.

W wydarzeniu, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 31, udział wzięli także Zastępca Prezydenta Miasta Katowice Waldemar Bojarun, Zastępca Naczelnika WRD KWP w Katowicach nadkom. Tomasz Bratek, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Tauron Artur Warzocha, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM Katowice Jacek Trochimowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice Sławomir Witek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach Wacław Wójcik oraz ambasador konkursu na Śląsku Mistrz Olimpijski Dawid Tomala.

Po części oficjalnej inauguracji, na której przedstawiono główne cele i założenia konkursu, na zgromadzonych czekał wielki festyn z mnóstwem atrakcji. Dzieci miały możliwość obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle, zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki obecności pracowników CPR Katowice, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Przypominamy, że na zgłoszenia do udziału w konkursie czekamy jeszcze do 15 września! Zgłoszenie nic nie kosztuje, a przewidziane nagrody dla najlepszych szkół podstawowych są bardzo atrakcyjne. Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce "Odblaskowa szkoła".

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.