Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202311:14

W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy. Postępy prac

W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy. Postępy prac - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

W ramach projektu “W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” realizowane są ważne działania inwestycyjne w Rydułtowach. Zadania te mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców. W ostatnim czasie można zauważyć już zachodzące istotne zmiany.

W ramach zadania “PRL-37 Budowa centrum przesiadkowego przy ul. Ofiar Terroru 91 - rozbiórka dworca” w dniu 25.08.2023 r. Wykonawca zgłosił zakończenie robót rozbiórkowych i gotowość odbiorową. Zadaniem zajmowała się firma Hydratec sp. z o.o. Na zdjęciach widoczny jest oczyszczony już teren rozbiórki.

Kolejno, w zadaniu “W POSZUKIWANIU EKOROZWIĄZAŃ – działanie inwestycyjne, PRL-37 Budowa centrum przesiadkowego przy ul. Ofiar Terroru 91 – Roboty budowlane” - w dniu 31 sierpnia br. podpisano umowę z Wykonawcą Zakład Betoniarski Kłosek – Porwoł Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Jejkowic na kwotę 1 553 070,74 zł. Przedmiotem umowy jest wykonanie zagospodarowania terenu centrum przesiadkowego obejmującego: utwardzenia i oświetlenia terenu, elementów małej architektury, wiaty na rowery wraz z infrastrukturą (ładowarka rowerów elektrycznych, stacja naprawy rowerów), miejsc postojowych, urządzeń zabawowych, nasadzeń. W dniu 06.09.2023 r. przekazano teren budowy i prowadzone są roboty przygotowawcze.

W projekcie realizowane jest również zadanie “W RYDUŁTOWACH CZAS ZAMIESZKAĆ – PRL-8, działanie inwestycyjne, Zagospodarowanie terenów poprzemysłowych w rejonie byłego szybu LEON III pod budowę osiedla mieszkaniowego – roboty budowlane”. Trwają roboty budowlane. Planowany termin zakończenia robót to 31 stycznia 2024r.

Autor: UM Rydułtowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.