Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Branżowe Centra Umiejętności to nowoczesne obiekty szkoleniowe stanowiące uzupełnienie oferty kształcenia w poszczególnych branżach. Poprzez zaangażowanie we wspólnym przedsięwzięciu ośrodków biznesowych, edukacyjnych i społecznych BCU pełnić ma funkcje edukacyjno-szkoleniowe, integrująco-wspierające, innowacyjno-rozwojowe oraz doradczo-promocyjne.

Projekt zakłada stworzenie lub zacieśnienie współpracy pomiędzy innowacyjnym biznesem, a edukacją branżową na wszystkich jej poziomach. Zadaniem BCU nie jest zastąpienie już istniejących ośrodków edukacyjnych, lecz wypełnienie lukę pomiędzy poszczególnymi etapami edukacji branżowej, oferując kolejne poziomy na drodze rozwoju zawodowego i propagując ideę pogłębiania wiedzy zawodowej przez całe życie.

Centra powstają jako odpowiedź na konieczność przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki oraz funkcjonowania w sytuacjach kryzysowych poprzez stworzenie oferty szeroko rozumianego wsparcia dla edukacji branżowej. Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki zakłada uzupełnienie systemu kształcenia kadr w 120 dziedzinach gospodarki o kolejne poziomy, co ma zwiększyć konkurencyjność na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy oraz odporność na zachodzące w nim zmiany.

Wczoraj w Turzy Śląskiej dokonano oficjalnego otwarcia nowej placówki edukacyjnej w naszym powiecie. Na zaproszenie gospodarzy w uroczystości udział wziął m.in. starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Katarzyna Zollner-Solowska. Szef powiatu został też poproszony o udział w symbolicznym przecięciu wstęgi. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. i Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. są bowiem partnerami projektu.

– Po tylu spotkaniach, tylu naszych dyskusjach na temat projektu i budowy tego obiektu, a także będąc tu tyle razy, kiedy patrzyłem jak rośnie to centrum, przychodzą mi do głowy trzy słowa: gratuluję, dziękuję i chylę czoła – zapewnił Leszek Bizoń.

Wydarzeniu towarzyszył popis niesamowitych umiejętności florystycznych zaprezentowanych w spektakularnych strojach i ozdobach, w których wykorzystano żywe rośliny i motywy florystyczne. Autorami niezwykle widowiskowych kompozycji byli członkowie Grupy Floral Designer.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 kwietnia 202411:23

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202412:38

Na dzielnicowym zawsze można polegać

Na dzielnicowym zawsze można polegać - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202412:05

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport19 kwietnia 202411:06

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202413:30

Wodzisław Śląski na weekend

Wodzisław Śląski na weekend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202413:37

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.