Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 202209:47

Budowa oświetlenia LED boiska w Mszanie zakończona

Budowa oświetlenia LED boiska w Mszanie zakończona - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Z boiska przy SP w Mszanie można będzie korzystać nawet po zmroku. Właśnie zakończyła się realizacja zadania pn. „Budowa oświetlenia LED ogólnodostępnego boiska w Mszanie”.

Inwestycja wraz z projektem kosztowała ok. 71.000 zł, środki na realizację pochodziły z funduszu sołeckiego Sołectwa Mszana, a ponadto gmina pozyskała dofinansowanie w marszałkowskim konkursie „Inicjatywa sołecka”.

Środki dla sołectwa

Projekt i budowa oświetlenia były głównym zadaniem do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2022 rok. Zebranie Wiejskie jesienią zeszłego roku przeznaczyło na tę inwestycję 52.473 zł (ostatecznie wykorzystano 48.078 zł).

W tym roku pojawiła się szansa zdobycia funduszy w ramach konkursu marszałkowskiego. W dniu 21.07.2022 Gmina podpisała umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa sołecka” na realizację tego zadania. Dofinansowanie wyniosło 23.586,50 zł.

Boisko dla wszystkich

W ramach zadania wykonano energooszczędne oświetlenie LED przy ogólnodostępnym, wielofunkcyjnym boisku, zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej w Mszanie. Obiekt infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, którego oświetlenie było przedmiotem zadania, został wybudowany w 2018 roku. Celem budowy boiska było utworzenie ogólnodostępnego, niekomercyjnego miejsca, które przyczyni się do podwyższenia jakości życia mieszkańców obszaru LGD Morawskie Wrota.

ZADANIE PN. „BUDOWA OŚWIETLENIA LED OGÓLNODOSTĘPNEGO BOISKA W MSZANIE” WSPÓŁFINANSOWANO PRZY POMOCY ŚRODKÓW Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W RAMACH MARSZAŁKOWSKIEGO KONKURSU „INICJATYWA SOŁECKA” 2022.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.