Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202322:29

Małe nawilżacze powietrza - TOP 3 modele do pokoju dziecięcego

Małe nawilżacze powietrza - TOP 3 modele do pokoju dziecięcego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Jak wybrać nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego? Taki sprzęt przede wszystkim powinien być bezpieczny, cichy i niewielki. W sypialni najmłodszego członka rodziny każde miejsce na przechowywanie zabawek jest na wagę złota - dlatego nie należy przytłaczać przestrzeni dużą bryłą nawilżacza. Dobrze, jeśli uda ci się dobrać sprzęt wizualnie pasujący do wystroju pokoju. Pora przyjrzeć się najciekawszym opcjom!

Jaki nawilżacz do pokoju dziecka wybrać?

Aby wybrać najlepszy sprzęt do dziecięcego pokoju, warto poznać dokładnie poszczególne rodzaje nawilżaczy powietrza i ich specyfikę. Na rynku możesz znaleźć nawilżacze:

• parowe;
• ultradźwiękowe;
• ewaporacyjne.

W tych pierwszych woda podgrzewana jest przez grzałkę, a para wodna emitowana z urządzenia ma wysoką temperaturę. Nie będzie więc to dobry nawilżacz do pokoju dziecka - od razu skreśl go z listy. Swoją uwagę skieruj na nawilżacze ultradźwiękowe i ewaporacyjne. W obu przypadkach generowana przez nie mgiełka będzie chłodna, a więc bezpieczna dla najmłodszych członków rodziny.

Czym się różnią te dwa typy urządzeń? W nawilżaczach ultradźwiękowych - jak sama nazwa wskazuje - ultradźwięki odpowiadają za rozbijanie cząsteczek wody. To sprzęty ciche, często niewielkich rozmiarów, do tego - w nowoczesnych kształtach. Podświetlenie zbiornika wody prezentuje się atrakcyjnie w zaciemnionym pomieszczeniu - wielu dzieciom świecąca bryła przypadnie do gustu! Zwróć jednak uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, nie będzie to dobry wybór, jeśli masz w domu psa lub kota. Zwierzęta słyszą ultradźwięki i nie jest to dla nich komfortowe. Po drugie - pamiętaj, by do takiego nawilżacza używać wyłącznie wody destylowanej. Zastosowanie kranówki może prowadzić do wytrącenia szkodliwego dla zdrowia pyłu kamiennego.

Jakie masz inne opcje? Nawilżacze ewaporacyjne! Ewaporacja uchodzi za najzdrowszą metodę nawilżania powietrza. Jak działa takie urządzenie? Suche powietrze zasysane jest przez wentylator, a następnie przepuszczane przez nawilżoną matę lub dyski. Pamiętaj jednak, że do ceny urządzenia musisz doliczyć koszty eksploatacji. Niezwykle ważna jest tutaj regularna wymiana filtrów. Nowoczesne modele same ci o tym przypomną, wysyłając powiadomienie na aplikację w telefonie. Nawilżacze ewaporacyjne są różnych rozmiarów - znajdziesz wśród nich także niewielkie modele, które sprawdzą się w pokoju dziecięcym.

Polecane modele nawilżaczy do pokoju dziecięcego. 

Jaki nawilżacz do pokoju dziecka wybrać? Dobrze, by był on kompaktowym urządzeniem, a dodatkowo - odznaczał się cichą pracą. Pora przyjrzeć się polecanym modelom!

HB UH2021DBL - nawilżacz ultradźwiękowy o designie pasującym do dziecięcego pokoju. Ma funkcję jonizatora i wbudowany higrostat. Maksymalny generowany hałas to 35 dB. Wygodny timer do 10 godzin pozwala zaplanować nawilżanie z wyprzedzeniem. Sprzętem można sterować za pomocą pilota. Podświetlany zbiornik na wodę przypadnie do gustu wszystkim dzieciom!

METROX ME-1795 - kolejny nawilżacz ultradźwiękowy o nietypowym kształcie i podświetlanym zbiorniku na wodę. Świetnie wkomponuje się w przestrzeń dziecięcego pokoju! Model ten ma płynną regulację intensywności nawilżania.

PHILIPS Seria 2000 HU4801/01 - urządzenie ewaporacyjne, który dzięki technologii NanoCloud, gwarantuje higieniczne nawilżenie powietrza. Nie pozostawia też plam i osadu na dziecięcych mebelkach. Można wybrać jedną z dwóch prędkości nawilżania - w tym opcję cichą. Omawiany sprzęt zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników!

Nawilżacze powietrza w sklepie MediaMarkt to wiele modeli do wyboru: zarówno ewaporacyjnych, jak i ultradźwiękowych. Większość z nich świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym!

Autor: materiał partnera, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.