Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 202310:11

Głożyńska w Radlinie do remontu

Głożyńska w Radlinie do remontu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Nie zwalnia ofensywa drogowa Powiatu Wodzisławskiego. Tym razem w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wodzisławiu Śl. trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy robót na ul. Głożyńskiej w Radlinie, której półkilometrowy odcinek ma zostać poddany modernizacji. Zarząd Powiatu pozyskał na ten cel 2,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ma dotyczyć odcinka od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody. W planach jest kompleksowa modernizacja jezdni wraz z budową chodnika i odwodnienia drogi, jak również przebudowa skrzyżowania z ul. Rymera wraz z budową sygnalizacji na tym właśnie skrzyżowaniu.

Szacowany koszt inwestycji to niespełna 5 mln zł. Niemal połowę będzie stanowić dotacja z funduszu rozwoju dróg. Resztę sfinansują ze swoich budżetów po połowie Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin.

Termin rozpoczęcia inwestycji zależy od przebiegu procedury związanej z wyłonieniem wykonawcy.

Starosta Leszek Bizoń podkreśla, że cieszy się, iż po trudnym okresie projektowania i kontrowersjach związanych z planowaną przez Powiat przebudową ul. Głożyńskiej w Radlinie inwestycja wkrótce znajdzie szczęśliwy finał.

- Bardzo się cieszę, że będziemy mogli nie tylko zmodernizować ważny fragment powiatowej infrastruktury drogowej, ale przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo mieszkańców posesji położonych przy tym odcinku ul. Głożyńskiej – podkreśla starosta.

Podstawowym celem inwestycji jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na drodze. Jednym z jego elementów będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul.Rymera, która pozwoli na bezpieczne włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych, spowoduje ograniczenie łamania przepisów przekraczania prędkości, a także pozwoli na bezpieczne przekraczanie jezdni przez pieszych. Ponadto wzdłuż przewidzianego do modernizacji odcinka ul. Głożyńskiej wybudowany zostanie chodnik wraz z oświetleniem drogowym, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych. Doprowadzenie z kolei szerokości jezdni do wymogów określonych w przepisach wyeliminuje ryzyka dla kierujących pojazdami.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach inwestycje Powiatu w infrastrukturę drogową osiągają rekordowe wartości. Niedawno otwarto dla kierowców kompletnie przebudowaną ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni o długości prawie 5km. Wkrótce udostępniony zostanie dwukilometrowy odcinek ul. Raciborskiej od Bełsznicy do Rogowa, a na jesień planowane jest zakończenie prac na ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Również w tym roku podpisano umowę na modernizację w formule „zaprojektuj i wybuduj” trzykilometrowego odcinka ul. 1 Maja w Mszanie. Koszt tylko tych 4 wymienionych inwestycji to około 60 mln zł.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.