Młodziki Gorzyc bez punktów w Raciborzu

Młodziki Gorzyc bez punktów w Raciborzu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

W piątek o godzinie 15:30 ruszyła ostatnia kolejka rundy jesiennej młodzików. Przy ulicy Srebrnej doszło do starcia drużyn z Raciborza i Gorzyc. Miejscowi przed spotkaniem zajmowali 1 miejsce w tabeli, natomiast goście plasowali się na najniższym stopniu podium. Unia przed spotkaniem miała zapewnione mistrzostwo jesieni, jednak goście zawiesili poprzeczkę wysoko.

Pierwsza połowa to wyrównana gra, wyglądająca bardzo dobrze z obu stron. Piłka wędrowała od nogi do nogi, a w defensywie obrońcy nie dawali się nabierać na zwody. Jednak to właśnie po nieporozumieniu w szykach obronnych Gorzyc w 39 minucie raciborzanie wyszli na prowadzenie. Najlepiej w sytuacji odnalazł się Kacper Oszek. Dwie minuty później, po strzale z dystansu szans bramkarzowi gospodarzy nie dał Cezary Szryt. Pierwsza połowa zakończyła się więc zasłużonym remisem.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy wyglądały podobnie jak cała pierwsza. Zmiany nastąpiły jednak w 40 minucie, kiedy Jakub Krybus rozwiązał worek z bramkami dla Unii. Raciborzanie od tego momentu zdominowali grę. Dwie bramki po składnych akcjach dołożył Szymon Bajer, a w przedostatniej minucie meczu wynik ustalił ten, który go otworzył – Kacper Oszek.

KS Unia Racibórz pewnie wygrała rywalizację w Lidze Młodzików tracąc zaledwie dwa punkty. O miejscu drużyny z Gorzyc, zdecydują wyniki innych spotkań.

KS Unia Racibórz – LKS Czarni Gorzyce 5:1 (1:1)

Składy

KS Unia Racibórz: Oliver Hibner-Badura – Łukasz Waniek, Michał Piechulla, Szymon Petryszak, Tobiasz Mróż, Szymon Bajer, Dawid Fiegel (kpt.), Marcin Jania, Jakub Krybus
Zawodnicy rezerwowi: Jakub Kornel, Kacper Oszek
Trener: Andrzej Marców
Kierownik drużyny: Bogdan Marczak

LKS Czarni Gorzyce: Dawid Kijas – Kacper Dostoł, Roman Kożuch, Mikołaj Karwot, Błażej Krajczy, Jakub Kania (kpt.), Filip Buchta, Wojciech Jordan, Cezary Szryt
Zawodnicy rezerwowi: Jakub Jambor, Bartosz Szryt, Mateusz Niejadlik, Paweł Bauerek, Paweł Berger.
Opiekun: Michał Goralczyk

Podczas meczu obowiązywały zmiany powrotne.

Spotkanie sędziował: Czesław Sroka

Autor: Patryk Cyran, redakcja@naszwodzislaw.com