Sport23 listopada 201112:22

Derby ROW-u dla Olimpii

Derby ROW-u dla Olimpii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Drugi raz w tym sezonie koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław zwyciężyły w małych derbach regionu. W rozegranym w ubiegły wtorek meczu, kadetki Olimpii pokonały na wyjeździe zawodniczki RMKS Rybnik w stosunku 43:56. Mimo, iż tym razem obyło się bez dwóch dogrywek to mecz dostarczył sporo emocji i obfitował w dramatyczne zwroty akcji.

Kwarta pierwsza to przewaga zawodniczek z Wodzisławia, które  grając rozsądnie w ataku oraz momentami agresywnie w obronie wypracowały sobie 8-punktową przewagę (12:20) W kwarcie drugiej nastąpił nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Zmiana systemu obrony RMKS Rybnik zdezorganizowała ofensywne poczynania Olimpijek i pozwoliła gospodyniom nie tylko odrobić straty z kwarty pierwszej ale osiągnąć 6-punktowe prowadzenie w połowie spotkania (31:25).  Początek kwarty trzeciej to zacięta walka „kosz za kosz” jednak pod koniec tej części gry, coraz lepiej  funkcjonująca w ataku, drużyna Olimpii ponownie odzyskała prowadzenie 34:36. W kwarcie czwartej uwidoczniła się już zdecydowana przewaga Wodzisławianek, które wygrały tę odsłonę meczu w stosunku 9:20 a całe spotkanie 43:56.

W drużynie Olimpii ponownie najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Karwot – zdobywczyni 19 punktów.  Pozostałe punkty dla drużyny z Wodzisławia zdobyły:  Aleksandra Piechaczek 15, Agnieszka Wiertelak 14 oraz Marta Cywka 4, Angelika Drózd 2, Patrycja Tatarczyk 2,  W meczu wystąpiły również Patrycja Mika (0) oraz Agnieszka Kałuża (0).  Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny RMKS była Korga Katarzyna (17)

Kolejny mecz zawodniczki Olimpii Wodzisław Śląski rozegrają już w najbliższy wtorek – 29.11 o godzinie 18.00 w hali Gimnazjum nr 2. Przeciwnikiem Olimpijek będzie drużyna MKS Strzelce Opolskie.

Aktualności16 maja 202409:46

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Aktualności17 maja 202414:24

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania zasług strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie dla dobra społeczności lokalnej. To także moment refleksji nad ich ciężką pracą i nieustanną gotowością do niesienia pomocy.