MKS Wodzisław awansował do elity śląskich rozgrywek U14M

MKS Wodzisław awansował do elity śląskich rozgrywek U14M - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

W ostatnim meczu przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna z Niemodlina. Był to mecz o pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do Finału „A” śląsko - opolskich rozgrywek. W pierwszym meczu lepsi okazali się koszykarze z Niemodlina 67:61. Wodzisławianie musieli wygrać mecz rewanżowy w wyższych rozmiarach.

Udała się ta sztuka naszym chłopcom, choć pierwsza połowa spotkania tego nie zapowiadała. Schodzimy na przerwę prowadząc 26:24 grając bardzo nierówno i bez wodzisławskiego charakteru. Jednak trzecia kwarta to był popis gry naszych koszykarzy pierwszej i drugiej piątki . Wygrana ta kluczowa część meczu w rozmiarach 24:5! ustawiła już do końca całe zawody. Nareszcie nasi zawodnicy zagrali skuteczniej w ataku. Do tego dołożyli zdeterminowaną i bardziej agresywną grę w obronie, czego zabrakło w początkowej fazie meczu.

Mamy pierwszą pozycję w grupie i czekamy na przeciwnika w pierwszym meczu finałów. Będzie się działo pierwszy mecz wyjazdowy i od razu derby w Rybniku. Już teraz zapraszamy naszych kibiców na mecze finałowe w hali SP 28 Wodzisław. Łatwo skóry nie sprzedamy.

MKS WODZISŁAW - Jedynka Niemodlin 64:43 (13:13, 13:11, 24:5!!!, 14:14)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w tym meczu zdobyli: Piotr Pożarowszczyk - kapitan zespołu 18, Bartosz Jordan 15, Krzysztof Jargoń 10, Mikołaj Kolarski 10, Artur Szczeponek 6, Mateusz Michnik 3, Kuba Żurek 2. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Jarosław Fierut , Kosma Kolarczyk, Karol Izydorczyk, Wiktor Kubecki i Paweł Malczewski. Trener zespołu - Marek Malik.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.