Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja13 maja 201607:09

Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej - zagraniczne staże w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie

Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej - zagraniczne staże w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów: W kwietniu siedemnastu uczniów ZSP w Pszowie, pod okiem dwóch opiekunek, odbyło praktyki zawodowe w irlandzkiej miejscowości Londonderry .Odbycie stażu było realizowane w ramach programu Erasmus, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie wyjazdu oprócz pracy w salonach fryzjerskich uczennice wzięły udział w tygodniowym kursie języka angielskiego oraz wycieczce krajoznawczej do Giant%u2019s Causeway. Zainteresowane stażem osoby przeszły przez rekrutację, a także wzięły udział w szkoleniach w ramach przygotowania pedagogicznego i międzykulturowego w Polsce.

Udział w projekcie umożliwił uczniom przekroczenie granic nie tylko geograficznych, ale przede wszystkim zawodowych. Dzięki temu wyjazdowi młodzi fryzjerzy zdobyli wiedzę i umiejętności, które będą wskazówką na przyszłość i dają możliwość większej mobilności na rynku pracy. Wszyscy uczestnicy wrócili z wyjazdu zadowoleni, tym bardziej, że ich irlandzcy pracodawcy bardzo wysoko ocenili przygotowanie i pracę pszowskich uczniów.

W ramach projektu zaplanowano jeszcze podsumowanie zagranicznych praktyk, w czasie którego uczestnicy podzielą się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem oraz otrzymają certyfikaty Europass, stanowiące główny dokumenty podsumowujący wszystkie działania w ramach tego projektu.

Autor: ZSP Pszów, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.