Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja23 grudnia 201410:12

Uczniowie ZSP w Pszowie wyjadą na praktyki do Irlandii Północnej

Uczniowie ZSP w Pszowie wyjadą na praktyki do Irlandii Północnej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

- Rozpoczęliśmy realizację projektu "Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej"- mówi  Koordynatorka projektu pani Anna Borsukiewicz. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ZSP w Pszowie kształcąca się w zawodzie fryzjer będzie miała możliwość odbycia dwutygodniowego stażu w salonach fryzjerskich w Londonderry w Irlandii Północnej oraz uczestniczenia w intensywnym kursie języka angielskiego w miejscowej szkole.

To już kolejny projekt związany z wyjazdem na praktyki uczniowskie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Tym razem 34 szczęśliwców wyjedzie do Irlandii Północnej. Realizację przedsięwzięcia planowana jest w dwóch grupach. Pierwsza część uczniów wyjeżdża już w kwietniu. Oczywiście wyprawa ta nie polega tylko na zwiedzaniu Europy. Priorytetem  jest odbycie stażu, w celu zdobycia nowych doświadczeń, poznania innowacyjnych technik fryzjerskich, poszerzenia znajomości języka angielskiego, jak również w celu sprawdzenia samych siebie, podniesienia samooceny i wiary w własne możliwości.

Dotychczasowe doświadczenie placówki w realizacji Erasmusa i innych projektów przekonują, że to niezastąpiony sposób zdobywania wiedzy o świecie i o  sobie samym. Nie sposób przecenić doświadczenia zawodowego zdobytego pod okiem angielskiego mistrza grzebienia. - Wiemy już, że młodzież wracająca z zagranicznych praktyk jest bardziej otwarta, śmiała, pewna swoich umiejętności zawodowych. To ważne efekty zagranicznych praktyk – mówi Anna Borsukiewicz.

Właśnie ruszyła kilkuetapowa rekrutacja mająca na celu wyłonienie uczniów, którzy wezmą udział w projekcie. -Zachęcamy wszystkich naszych przyszłych fryzjerów do włączenia się w realizację projektu. Taka szansa może się już nie powtórzyć – podkreśla koordynatorka.

- Rekrutacja uczestników projektu "Edukacja europejska kluczem do kariery zawodowej" rozpoczęła się od konkursu fryzjerskiego, odbywającego się pod hasłem: "To co umiem najlepiej". Uczniowie mięli 60 minut na wykonanie fryzury wieczorowej. Zwyciężczynią w tej kategorii została Żaneta Koloska z klasy III B, drugie miejsce zajęła Daria Grycman z klasy III C, trzecie Sandra Staniszewska z klasy III C, wyróżnienie trafiło do Agaty Koźlik również z klasy III C. Po konkursowych emocjach na dziewczyny czekał jeszcze test kompetencji językowych. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane najpóźniej w grudniu 2014 roku – podkreślają przedstawiciele ZSP w Pszowie.

Autor: red., dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.