Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol246 czerwca 201114:29

Na widok policji przewrócił się. Miał piwo

Na widok policji przewrócił się. Miał piwo - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
5
Reklama
Wodzisław Śląski:

W czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali aż 9 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się, zatrzymany na ul. Leszka w Wodzisławiu kierowca opla. U 31-latka badanie na alkomacie wykazało blisko 4 promile alkoholu. Z kolei w Radlinie na widok policjantów pijany rowerzysta przewrócił się, a z ręki wypadły mu 4 piwa.

W Gołkowicach, nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję drogową i zbiegł z miejsca zdarzenia. W niedzielę około 04.00 nad ranem kierujący samochodem marki renault jadąc ulicą Borowicką w kierunku ulicy Leśnej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tablicę ogłoszeń a następnie w sklep ogólnospożywczy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki naocznym świadkom udało się ustalić jego tożsamość i zatrzymać. 29-latek próbował uciec bo był pijany. W jego organizmie było prawie dwa promile alkoholu.

Nieco inną sytuację policjanci zastali w Radlinie. Jadąc ulicą Rymera zauważyli rowerzystę jadącego środkiem jezdni. Gdy funkcjonariusze dali mu znak do zatrzymania, kierujący nagle skręcił w lewo, przejechał przed radiowozem, gdzie razem z rowerem się przewrócił. Na dodatek z ręki wypadły mu cztery piwa. 31-latek mając blisko promil alkoholu zachowywał się wulgarnie i agresywnie, w związku z czym interweniujący policjanci zmuszeni byli założyć mu kajdanki.
Przypomnijmy, że w stosunku do nietrzeźwych rowerzystów, kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności, zaś w przypadku kierujących pojazdami prócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi także do dwóch lat więzienia.

Policja apeluje o zachowanie "trzeźwego umysłu" i nie wsiadanie za kierownicę po "tzw. kieliszku". Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwym stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie samych ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencją tak bezmyślnego zachowania, może być utrata zdrowia a nawet życia.

KPP Wodzisław Śląski, opr. m

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Reklama
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Aktualności15 września 202510:26

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO]

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 13 września, Wodzisław Śląski tętnił życiem dzięki DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta i okolic w przestrzeni plenerowej, oferując bogaty program warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

red., fot. Agnieszka Trzeciok, Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.