Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 lutego 201510:13

Urząd Miasta został skontrowany przez WIOŚ

Urząd Miasta został skontrowany przez WIOŚ  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Pozytywnie wypadła kontrola przeprowadzona w Urzędzie Miasta przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Czego dotyczyła?

- W grudniu 2014 r. WIOŚ w Katowicach wszczął kontrolę w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, której celem było sprawdzenie wykonywania przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego zadań określonych w "Programie ochrony powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu". Kontrola obejmowała sprawdzenie terminowości złożenia do Marszałka Województwa Śląskiego corocznych sprawozdań z realizacji działań naprawczych ustalonych w POP oraz stopnia realizacji poszczególnych zadań określonych w POP, za które odpowiedzialny był Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego w okresie od 2010 do 2014 roku - wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy magistratu.

Zakres zadań obejmował w sumie 15 różnych działań naprawczych mających na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Wśród nich można wymienić chociażby likwidację ogrzewania węglowego w budynkach użyteczności publicznej, poprawę stanu technicznego dróg istniejących - utwardzenie dróg lub poboczy w celu redukcji wtórnego unosu pyłu z drogi, modernizację dróg czy kontrolę gospodarstw domowych w zakresie posiadania umów na odbiór odpadów oraz przestrzegania zakazu spalania odpadów.

Kontrola wykazała, że powyższe zadania zostały wykonane przez miasto terminowo lub też są w trakcie realizacji. - W okresie, który podlegał kontroli, między innymi dofinansowano modernizację 122 kotłowni należących do osób fizycznych, przeprowadzono szereg termomodernizacji budynków szkół i przedszkoli, budynków mieszkalnych wielorodzinnych będących w zarządzie ZGMiR. Tutaj warto dodać, że łączna powierzchnia użytkowa poddana termomodernizacji to ponad 29,5 tys. m2. Termomodernizacji zostały poddane również budynki Urzędu Miasta i OSP w Kokoszycach. Jeśli chodzi o zadania inwestycyjne drogowe wchodzące we wspomniany wcześniej program, z pewnością do najważniejszych z nich można zaliczyć budowę Drogi Zbiorczej, czyli odcinek od ul. Marklowickiej po ul. Pszowską - wylicza rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: UM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności9 maja 202513:00

Groźne zdarzenie w Pszowie. Motocyklistka trafiła do szpitala

Groźne zdarzenie w Pszowie. Motocyklistka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności9 maja 202510:48

Parada wozów strażackich przed Wodzisław Śląski

Parada wozów strażackich przed Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dorota Piecha/UM
Aktualności8 maja 202510:48

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni

Samorządowcy Przyjaźni Seniorom wyróżnieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.