Spotkanie w ramach projektu 5 lat wspólnie za nami

12 września w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla” odbyło się szkolenie polsko-czeskie w ramach projektu „5 lat wspólnie”. W trakcie spotkania uczestnicy poruszali tematy związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży oraz zagrożeniami w cyberprzestrzeni.
Szkolenie w „Dziupli”
Drugi blok spotkania polsko-czeskiego przeznaczony był na część szkoleniową. Prelegentka Katarzyna Kudyba podjęła temat profilaktyki uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Celem wykładu było podniesienie świadomości dorosłych na temat wirtualnych światów, w których poruszają się dzieci już od wczesnego dzieciństwa. Uczestnicy dowiedzieli się, na co zwrócić szczególną uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej, by dziecko przed komputerem było bezpieczne. Słuchacze otrzymali informacje, jak mądrze wykorzystywać nowe technologie, aby rozwijać siebie i dziecko oraz jak i kiedy rozpocząć rozmowę z dzieckiem o zagrożeniach w sieci.
5 lat wspólnie
Celem projektu jest podsumowanie 5-letniej współpracy Partnerów oraz wypracowanie pomysłów na wspólne przyszłe projekty, m.in. z uwzględnieniem wdrażania nowych rozwiązań legislacyjnych w trudnych czasach pandemii COVID-19 po obu stronach granicy.
Co robimy?
Podsumowujemy 5 lat wspólnych przedsięwzięć oraz omawiamy dobre i złe praktyki. Szukamy usprawnień w działaniu obu administracji samorządowych. W ramach projektu odbywają się także szkolenia i wymiana doświadczeń w zakresie w wdrażania działań legislacyjnych związanych z pandemią.
Dla kogo?
Ze wsparcia korzystają pracownicy odpowiedzialni za świadczenie usług publicznych, tacy jak: pracownicy oświatowi oraz usług społecznych dla dzieci (tj. kadra pedagogiczna przedszkoli, szkół podstawowych i centrów socjalnych dla dzieci), pracownicy usług specjalnych dla seniorów (np. ośrodki pomocy społecznej, edukacyjne dla osób starszych).
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz