Trzy powody do świętowania. Dzień Niepodległości w SP Skrzyszów

Trzy powody do świętowania miała społeczność Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, uczczono nie tylko 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również po raz pierwszy zawieszono flagę państwową na nowym maszcie. Do tego oficjalnie oddano do użytku nową Zieloną Pracownię, na którą szkoła pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Szkolne Święto Niepodległości
Uroczystości rozpoczęły się przed szkołą, przed którą powstał nowy maszt. Został on zainstalowany w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W takt "Mazurka Dąbrowskiego" poczet flagowym zawiesił na 12-metrowym maszcie okazałą flagę państwową.
Po tej krótkiej, aczkolwiek symbolicznej uroczystości uczniowie i zaproszeni goście - w tym Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy w Godowie Zygmunt Skupień, oraz senator Ewa Gawęda - przenieśli się na salę gimnastyczną. Tam uczniowie starszych klas zaprezentowali piękne widowisko poświęcone odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości.
Zielona Pracownia "Ekoludek spod Buczyny"
Finałem świętowania było oficjalne oddanie do użytku Zielonej Pracowni. Nowa pracownia przyrodniczo-ekologiczno-geograficzna powstała w ramach projektu "Ekoludek spod Buczyny", na którego realizację Gmina Godów otrzymała 50 tys. zł. Samą zaś realizacją projektu zajęła się szkoła. Dyrektor SP w Skrzyszowie Joanna Bonarek przyznała, że w pracownia powstała w wyniku współpracy wielu osób. - Tak urządzoną pracownię wymyśliła mama naszych uczniów, zielone światło dał wójt, wsparcia merytorycznego udzieliła senator Ewa Gawęda, nad realizacją projektu czuwała Pani Ewa Cyrulik z Urzędu Gminy w Godowie. Tu naprawę sukces miał wielu ojców - zaznaczyła dyrektor szkoły.
Wójt gminy Mariusz Adamczyk przypomniał, że to druga Zielona Pracownia w szkołach na terenie gminy. - Gratuluję społeczności szkoły pomysłu, dzięki któremu nasze dzieci będą uczyły się ekologicznych zachowań. Mam nadzieję, że te zachowania będą przekazywać też w swoich domach, swoim rodzicom i dziadkom - powiedział Mariusz Adamczyk.
Gratulacje złożyła również senator Ewa Gawęda, która podziękowała za zaproszenie na uroczystość. - W wolnym kraju naszym wspólnym zadaniem jest umożliwianie dzieciom nauki w jak najlepszych warunkach, właśnie w takich jakie daje ta sala - podkreśliła senator Gawęda.
W uroczystościach wzięła również udział Ewa Cofała z WFOŚiGW w Katowicach, Ireneusz Komorowski z rybnickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz ks. kanonik Florian Ludziarczyk, który poświęcił nową pracownię.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz