Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lutego 202413:57

Młode Miasto. Nowa oferta dla młodych wodzisławian

Młode Miasto. Nowa oferta dla młodych wodzisławian - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Starówka, Stare Miasto, ale też… Młode Miasto. Młode Miasto na Starym Mieście. A dokładniej w pomieszczeniach na Rynku, pod numerem 24. O co dokładnie chodzi?

O jeden z najnowszych, ale w założeniu z długą perspektywą, projektów miasta Wodzisławia Śląskiego, tym razem skierowanych do młodych mieszkańców, przede wszystkim starszych dzieci i młodzieży. Młode Miasto to nowe, wyjątkowe miejsce przygotowywane właśnie dla tej grupy mieszkańców i Wodzisławia, a nawet idąc jeszcze dalej, i całego powiatu wodzisławskiego. Osób będących uczniami szkół z terenu miasta.

- Młode Miasto to efekt bardzo owocnych i inspirujących, zeszłorocznych rozmów, jakie przeprowadziliśmy z wodzisławską młodzieżą, m.in. podczas paneli dyskusyjnych w naszym Pałacu Dietrichsteinów. Cieszę się, że razem z młodymi rozmawialiśmy i nieustannie rozmawiamy o tym, czego oczekują, czego im brakuje, co chcieliby zmienić, jakie mają potrzeby, pomysły, konkretne propozycje, związane np. z edukacją, czasem wolnym, wydarzeniami czy zdrowiem, również tym, dziś w kontekście młodzieży tak ważnym, psychicznym. Młodzi wodzisławianie, z którymi mogliśmy się spotkać, pokazali nam wtedy i pokazują cały czas swą wielką mądrość, dojrzałość i otwartość. Właśnie z uwagi na te wszystkie przeprowadzone rozmowy i zorganizowane spotkania, w większym gronie i indywidualnie, wychodzimy do nich z tą całkiem nową ofertą – mówi prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. - Ofertą, na którą składa się nie tylko zlokalizowana na Starówce strefa młodzieży, którą planujemy otworzyć jeszcze w marcu, ale i cała sfera różnego rodzaju działań do niej skierowanych, także poza tym miejscem - dodaje.Kiedy ruszy Młode Miasto na rynku? Już niedługo dokładna data rozpoczęcia funkcjonowania strefy zostanie podana do informacji za pośrednictwem m.in. miejskiego serwisu www.wodzislaw-slaski.pl i miejskiego konta w portalu Facebook. Nad konceptem Młodego Miasta, nową siedzibą młodych w samym centrum Wodzisławia Śląskiego i kontaktem na linii miasto-młodzi czuwa pełnomocnik prezydenta miasta ds. młodzieży Dagna Rosner Kornafel.

- Młodzi ludzie są naszą przyszłością, dlatego ich zdanie to bardzo ważna część nadchodzących zmian. M.in. ta myśl przyświecała nam przy opracowywaniu filarów działania Młodego Miasta. Specjalnie przygotowane przez nas pomieszczenia na Rynku będą punktem spotkań młodzieży z terenu Wodzisławia Śląskiego oraz powiatu wodzisławskiego. Przestrzenią, w której młodzi mieszkańcy wydrukują potrzebne materiały, przećwiczą prezentację, wypiją dobrą kawę. Pracując w Młodym Mieście, będę w tych aktywnościach oczywiście ich wspierać – zapowiada Dagna Rosner-Kornafel. - To właśnie tutaj młodzi ludzie będą mogli swobodnie spędzać czas wolny, integrować się z rówieśnikami, realizować swoje pasje i talenty, rozmawiać o emocjach, zgłaszać pomysły dotyczące przestrzeni miasta i odbywających się na jego terenie wydarzeń. Będzie to także miejsce współpracy między szkolnymi samorządami, co, na co liczymy, da podwaliny pod młodzieżową radę miasta. W Młodym Mieście będziemy tworzyć i poszerzać świadomość obywatelską, pomagać młodym poznawać lokalnych przedsiębiorców i rynek, dawać możliwość udziału w ciekawych spotkaniach z twórcami i warsztatach, np. z zakresu autoprezentacji czy kompetencji miękkich - uzupełnia.

Warto dodać, że z myślą nie tylko o miejscu dla młodych wodzisławian, ale także o sferze wszelkiego rodzaju działań pod szyldem Młodego Miasta, miejscy graficy przygotowali nowy znak graficzny. Symbolika logo wiąże się przede wszystkim z wiekiem młodzieży, jej pozytywną energią młodości, wrażliwością, ale i kreatywnością, a także otwartością umysłu i inteligencją.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.