Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 lutego 202411:48

Wodzisław Śląski. Oddział Neonatologiczny oraz Ginekologiczno-Położniczy nie do poznania

Wodzisław Śląski. Oddział Neonatologiczny oraz Ginekologiczno-Położniczy nie do poznania - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zakończył się remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego wodzisławskiego szpitala. Młode mamy i ich nowo narodzone dzieci zyskały komfortowe i przyjazne warunki pobytu.

Dzięki dotacji w wysokości 550 tys. zł, przekazanej przez Powiat Wodzisławskim oraz środkom w wysokości 700 tys. zł przekazanym przez miasto Wodzisław Śląski, szpital wyremontował i zmodernizował Oddział Neonatologiczny oraz Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Traktem Porodowym. Oddziały zostały dostosowane do aktualnie obowiązujących standardów i przepisów. Poprawiła się także jakość i komfort leczenia.

- To dla mnie ważny dzień i chwila, na którą przyszło czekać wiele lat. Niezwykle się cieszę, że tak ważne oddziały zyskały zupełnie inne wnętrza, inną estetykę i w końcu spełniają słuszne oczekiwania pacjentek, które tutaj przebywają, tutaj rodzą dzieci. Cieszę się, bo to dopełniło całość. Mamy już nie tylko nowoczesne urządzenia czy zespół wykwalifikowanych lekarzy i personelu medycznego, ale także wnętrza, w których przebywa się przyjemnie i bezpiecznie – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Kompleksowy remont pomieszczeń neonatologii i porodówki objął m.in. malowanie ścian, wymianę kafelek, futryn i drzwi, wykładziny, lamp sufitowych, wykonanie nowych łazienek przy salach porodowych, montaż klimatyzatorów ściennych czy zakup i montaż wanny porodowej. Po zmianach na Trakcie Porodowym znajdują się dwie sale porodowe z bezpośrednim dostępem do toalety i prysznica. A co równie ważne, na oddziale znajduje się jedna sala z wanną do porodów w wodzie i bezpośrednim dostępem do prysznica i toalety. 14 lutego wanna do porodów została wykorzystana po raz pierwszy, a na świat przyszła mała Zosia. 

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.