Ogrody Talentów rozkwitły w WCK

W poniedziałek, 27 października, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „IntegrujeMY - Ogrody Talentów”, wypracowanego w ramach lokalnego partnerstwa z programu „Społeczność w Centrum - WCK przestrzenią współpracy”.
Finał rozpoczął się od bloku warsztatowego, który wprowadził uczestników w niezwykle twórczy i pełen życzliwości klimat.
Warsztaty muzyczne poprowadziła prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek - profesor sztuk muzycznych, chórmistrzyni, dyrygentka i wykładowczyni akademicka z Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się podstaw prawidłowej emisji głosu i pracy nad oddechem, dzięki czemu doświadczyli radości ze wspólnego śpiewania. Warsztaty pełne były dźwięków, uśmiechów i muzycznej energii, podopieczni angażowali się w każde ćwiczenie.
Równolegle odbywały się warsztaty plastyczne, które prowadziła Wanda Kowalska - artystka, która na co dzień związana jest z sztukami plastycznymi, m.in. tworząc ikony.
Pod jej okiem uczestnicy ozdabiali doniczki w jesiennym stylu, tworząc prawdziwe, małe dzieła sztuki. Było kolorowo i pracowicie, ale przede wszystkim nie brakowało na twarzach szerokich uśmiechów. Kreatywna, wspólna praca przy stolikach sprzyjała nie tylko rozmowom, ale także wymianie pomysłów i wzajemnej pomocy.
Po bloku warsztatowym przyszedł czas na poczęstunek i otwarcie wernisażu, gdzie wielu zebranych mogło obejrzeć własne prace, które wykonywane były w cyklu różnych twórczych zajęć odbywających się w ramach projektu. Skąpany w jesiennym, przytulnym klimacie hol zamienił się w swoistą galerię sztuki, będącą symbolem integracji wielu środowisk i kreatywnej pracy. W samym centrum stanęła rzeźba społeczna, której ostateczny kształt wyłonił się tego dnia. Rzeźba ta ewoluowała co każde wydarzenie organizowane w ramach projektu, dzięki czemu wielu ludzi przyczyniło się do jej finalnej formy.
Po wernisażu odbyła się projekcja reportażowego filmiku, który był wizualnym podsumowaniem wszystkich działań, a także pamiątką dla wszystkich tych, którzy brali udział w projekcie.
Zaraz po skończonej projekcji wystartował koncert Aleksandry Nykiel, która uraczyła pięknym śpiewem i zachwyciła słuchaczy. Tym muzycznym akcentem podsumowany został projekt „Integrujemy - Ogrody Talentów”, który zaczął się 19 sierpnia, a zakończył w duchu życzliwości i integracji 27 października. Letni „ogród” przybrał jesienne barwy, lecz wciąż panuje w nim międzyludzkie ciepło i życie płynące z twórczych, wspólnych działań.
Poniedziałkowe wydarzenie otwierało także Tydzień Życzliwości, który dalej trwa i jego konstrukcyjny element wciąż zdobi hol główny Wodzisławskiego Centrum Kultury. W trakcie odwiedzin można wziąć udział w animacji i zostawić po sobie miły ślad, a także zobaczyć wystawę zdjęć z realizacji projektu.
Partnerami w projekcie Wodzisławskiego Centrum Kultury są: Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla”, Dom bez Barier „Maja”, Stowarzyszenie przy Dziupli, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas”, Centrum Aktywności Społecznej, Fundacja dla ASA, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2025.












![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775392827prad-.jpg)


![Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780910210pszow-.jpg)





![Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780822803photo-74-z-79-.jpg)


![Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780911712712745494-1434214402073868-8909918864171573902-n-.jpg)















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany