Zmiany w Młodzieżowej Radzie Miasta Pszów. Młodzi radni wybrali nowe władze

Zmiany w składzie prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Pszów. Podczas IV sesji, która odbyła się 30 kwietnia, młodzi radni wybrali nowego przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącą rady. Obrady były także okazją do wskazania kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz udziału w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.
Nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został Robert Janczur-Dziony. Funkcję wiceprzewodniczącej objęła natomiast Emilia Drzeniek. Wybór nowego prezydium to jeden z ważniejszych elementów działalności rady, która reprezentuje głos młodych mieszkańców miasta i angażuje się w inicjatywy społeczne oraz obywatelskie.
Podczas sesji młodzi radni wyłonili również swoich przedstawicieli do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Kandydatami zostali Robert Janczur-Dziony oraz Dominik Frajhajt. Udział w sejmiku wojewódzkim daje młodzieży możliwość aktywnego uczestniczenia w debacie dotyczącej spraw ważnych dla młodych mieszkańców regionu oraz współpracy z przedstawicielami innych miast i gmin województwa śląskiego.
Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Pszów w ostatnich dniach uczestniczyli także w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas miejskich uroczystości oddali hołd twórcom pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji oraz wszystkim osobom, które na przestrzeni lat przyczyniały się do budowania polskiej historii i tożsamości narodowej.
Młodzi radni złożyli również kwiaty pod miejscami pamięci, wyrażając szacunek i pamięć wobec minionych pokoleń. Jak podkreślają przedstawiciele rady, udział w tego typu wydarzeniach jest ważnym elementem kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodzieży.


![Uciekał przed policją, jechał pod prąd i po chodnikach. 30-latek zatrzymany [WIDEO] Uciekał przed policją, jechał pod prąd i po chodnikach. 30-latek zatrzymany [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177859225363-935784-.jpg)




























![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705517dsc-6188-.jpg)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany