Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 stycznia 201822:20

Pszów: Zagrali dla 3-letniego chłopca chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną

Pszów: Zagrali dla 3-letniego chłopca chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się koncert Noworoczno-Kolędowy. W ramach wydarzenia zbierano pieniądze na rzecz 3-letniego Stasia Trestki. 

Około 200 osób wzięło udział w wydarzeniu. Wstęp nie był biletowany, jednak organizatorzy zachęcali, aby wrzucić do skarbony minimum 10 złotych i tak wesprzeć 3-letniego mieszkańca Pszowa. Podczas koncertu wystąpiła mixORCHESTRA Adama Bobera wraz z solistami: Magdaleną Witoszek, Nadią Bober oraz Tomaszem Cibą a także Chór Kameralny Lege Artis. Artyści wprowadzili uczestników w niezwykły, świąteczny klimat. Na koncercie miał pojawić się również Jacek Zganiacz - pianista z Nowego Jorku, niestety nie mógł przybyć do Polski.

Stanisław Trestka ma 3 lata i mieszka w Pszowie. Zwykle pełen energii i szalonych pomysłów chłopczyk nagle zaczął skarżyć się na ból nóżki. Po tygodniu konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji i szukania przyczyny, na nodze Stasia zaczęły pojawiać się dodatkowo wybroczyny i chłopczyk powoli tracił zdolność swobodnego poruszania się. 26 września ostatecznie postawiono diagnozę, że jest to ostra białaczka limfoblastyczna i natychmiast podjęto leczenie w klinice w Zabrzu. Początki nie były łatwe, ponieważ już w pierwszych dniach hospitalizacji u chłopczyka wystąpiła niewydolność nerek przez co konieczna była hemodializa. Kolejnym powikłaniem była niewydolność jelit i uczulenia się chłopca na chemioterapię. Lekarze podjęli decyzje o wycofaniu dotychczasowej chemii i zmianę na inną.

Największą trudnością dla rodziny są koszty towarzyszące leczeniu: dojazdy, ogólnie wzmożona higiena i sterylność, której muszą przestrzegać będąc na oddziale. Proces powrotu do zdrowia, a często i koniecznej rehabilitacji po przebytej chorobie jest bardzo kosztowny. Rodzice sami nie są w stanie podołać takim wydatkom. Więcej TUTAJ /fundacjaiskierka.pl/.

Autor: (mad), dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 września 202500:01

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana

Rada Dzielnicy Nowe Miasto wybrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności12 września 202512:39

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich

Zmiana statutu Wodzisławia Śląskiego. Komentarze rzeczniczki i radnych miejskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle zmiany statutu Wodzisławia Śląskiego. Procedowany pomysł ujawnił radny Łukasz Chrząszcz. Są już pierwsze komentarze. Do sprawy odniosła się rzeczniczka wodzisławskiego magistratu oraz radni miejscy.

red.
Aktualności12 września 202515:04

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego

Turniej Gramy dla Psiaków z udziałem mundurowych z Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., żródło i fot.: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 września 202511:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności13 września 202513:02

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO]

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Poprzedni weekend upłynął w gminie Godów pod znakiem dziękczynienia za tegoroczne plony oraz świętowania 250-lecia Skrbeńska. To były piękne i udane dożynki, które w Skrbeńsku i całej gminie będzie się jeszcze długo wspominać.

UG Godów, fot. Franek Brzoza
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202512:48

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności13 września 202512:27

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 września 202512:33

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 września 202521:34

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo!

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.