Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 maja 201908:22

Akcja edukacyjna My nie gryziemy w Przedszkolu numer 18

Akcja edukacyjna My nie gryziemy w Przedszkolu numer 18 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Publiczne Przedszkole nr 18 zaprosiło do Wodzisławia Śląskiego Fundację Ewy Naworol, która działa już od 2013 roku, z ogólnopolską akcją edukacyjną „My nie gryziemy”. Celem akcji jest szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy.

Dla Fundacji istotne jest również zwrócenie uwagi na sygnały przekazywane przez psy, prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia z udziałem nieznajomych psów, zaznajomienie z zasadami prawidłowego odżywienia się psów i kotów, a także odpowiednie zachowania w zakresie opieki i wychowania psów. Fundacja działa również na rzecz bezdomnych zwierząt.

W ramach akcji edukacyjnej, dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, do Wodzisławia Śląskiego zawitała „ciężarówka”, która została zaparkowana na placu szkoły. Ogromny amerykański truck FREIGHTLINER z mobilną multimedialną salą edukacyjną budził duże zainteresowanie dzieci jeszcze przed wejściem do środka. W czasie dwudziesto lub trzydziesto minutowych zajęć (w zależności od wieku i możliwości przedszkolaków) dzieci zdobyły wiele cennych informacji w zakresie komunikacji z psem i bezpiecznego zachowania się w jego towarzystwie. Wiedza teoretyczna została przełożona na praktykę.

Przedszkolaki zaprezentowały, poznaną już wcześniej, pozycję bezpieczną „żółwik”. Niespodzianką był dla nich fakt, że przyjazny labrador Wito sprawdzał czy pozycja została wykonana prawidłowo. Prowadząca była pod ogromnym wrażeniem wiedzy dzieci z naszego przedszkola w zakresie bezpieczeństwa w kontaktach z psami. Dzięki dobrze dobranej produkcji filmowej przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę nie nudząc się przy tym. Zaś Wito pokazał, że psy mogą być bardzo przyjazne. Najważniejsze jednak było to, że niektóre przedszkolaki przełamały swój strach przed nieznanymi sobie dużymi psami i… odważyły się samodzielnie pogłaskać Wita.

Na koniec zajęć dzieci gorąco podziękowały prowadzącej, wygłaskały Wito, a także otrzymały upominki, w postaci książeczek i balonów. Najważniejsza w tym dniu była jednak zdobyta wiedza, która zostanie w głowach przedszkolaków na długo.

Katarzyna Liszka

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 marca 202610:32

Zwiększy się bezpieczeństwo podróżnych na stacji kolejowej w Olzie

Zwiększy się bezpieczeństwo podróżnych na stacji kolejowej w Olzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: PKP PLK, fot. bazakolejowa.pl
Aktualności16 marca 202611:15

Zmiany na linii 53 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Zmiany na linii 53 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja16 marca 202615:08

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W niedzielę, 15 marca 2026 roku w Ośrodku Kultury w Czyżowicach odbył się barwny i pełen tradycji Pokaz Stołów Wielkanocnych Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zgromadziło aż 22 reprezentacje KGW z regionu, które zaprezentowały zarówno regionalne potrawy świąteczne, jak i rękodzieło oraz wielkanocne dekoracje. Patronat nad imprezą objął starosta powiatu wodzisławskiego, Leszek Bizoń.

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 marca 202612:24

Tabliczka Odry wróci na stadion? Jest odpowiedź miasta

Tabliczka Odry wróci na stadion? Jest odpowiedź miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław 2.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 marca 202619:47

Food Fest wraca do Wodzisławia. Trzy dni pełne smaków na rynku

Food Fest wraca do Wodzisławia. Trzy dni pełne smaków na rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Kacper Kołaczkowski
Reklama
Kultura i Edukacja16 marca 202611:05

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Aktualności17 marca 202610:13

Wodzisław stawia na odporność społeczną. Jest wniosek o ponad 500 tys. zł

Wodzisław stawia na odporność społeczną. Jest wniosek o ponad 500 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności17 marca 202620:03

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja17 marca 202619:55

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. FB/Irena Małysa strona autorska
Reklama
Reklama
Telegraf17 marca 202608:44

Posadź las z leśnikiem

Posadź las z leśnikiem  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności18 marca 202612:05

Spotkanie z Twórcą: Barbara Kowalczyk w Pałacu Dietrichsteinów

Spotkanie z Twórcą: Barbara Kowalczyk w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląskiq
Kultura i Edukacja18 marca 202611:51

BioChemLab powstanie w Rydułtowach. Uczniowie zyskają nowoczesne zaplecze

BioChemLab powstanie w Rydułtowach. Uczniowie zyskają nowoczesne zaplecze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.