Wodzisław bez programu STOP SMOG

W związku z planowanym przez Miasto Wodzisław Śląski przystąpieniem do rządowego programu STOP SMOG wraz z sierpniowym wydaniem Gazety Wodzisławskiej oraz na stronie internetowej Miasta opublikowana została „Wstępna deklaracja uczestnictwa w programie STOP SMOG kierowanego do najmniej zamożnych osób”, mająca na celu określenie liczby potencjalnych beneficjentów programu.
Program byłby realizowany w ramach nowelizacji ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz.U.2018.966 t.j. ze zm.). Cel programu to ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poprawa jakości powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć niskoemisyjnych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych należących do najmniej zamożnych osób. Zgodnie z ww. ustawą, realizacja przedsięwzięć niskoemisyjnych musiałaby obejmować minimum 2% łącznej liczby budynków mieszkalnych jednorodzinnych znajdujących się na obszarze gminy. W wyniku przeprowadzonego sondażu do Urzędu Miasta nie wpłynęła dostateczna liczba deklaracji, tak aby spełnione zostało podstawowe kryterium niezbędne do złożenia wniosku o dofinansowanie przedsięwzięć niskoemisyjnych do właściwego Ministerstwa, w związku z powyższym program nie będzie realizowany na terenie Miasta.


![Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176371980920251119-142034-.jpg)


![Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763764308gre02110-.jpg)








![Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763723805jesien-kulinarna-ekonomik-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz