Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 września 201307:15

Gmina Mszana zapłaci mniej za prąd

Gmina Mszana zapłaci mniej za prąd - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Nawet do 60 tysięcy złotych wyniosą w przyszłym roku oszczędności na rachunkach za energię elektryczną w Urzędzie Gminy Mszana i większości gminnych jednostek. Obniżka kosztów prądu była możliwa dzięki przystąpieniu gminy do tak zwanej Wspólnej Grupy Zakupowej.

158 jednostek i instytucji samorządowych głównie z województw dolnośląskiego i lubuskiego ogłosiło wspólny przetarg na dostawę energii. Wygrała go firma Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.

- Z powodu wysokiej wartości zamówienia i dużej liczby jednostek, które przystąpiły do Wspólnej Grupy Zakupowej, przetarg ogłaszany był w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Prowadzącym całe postępowanie był Urząd Miasta w Lubinie (woj. dolnośląskie). Każda z gmin musiała jednak przygotować komplet materiałów przetargowych dotyczące własnych jednostek. Przygotowywanie wszystkich dokumentów, wyliczenia zużycia energii, opracowanie dokumentacji liczników i punktów poboru prądu trwało u nas od kwietnia. To była mrówcza praca, ale się opłaciła - cieszy się Piotr Kowol, inspektor ds. zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Mszanie.

W stosunku do roku ubiegłego jednostkowa cena zakupu energii elektrycznej będzie niższa o 10 procent. Teraz będą podpisywane umowy z poszczególnymi jednostkami.

UG Mszana

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport15 marca 202615:04

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności15 marca 202622:35

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.