Dzisiaj jest: piątek, 20 września 2019 r.Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty
Reklama
Najnowsze wiadomości
Pokaż listę wszystkich wiadomości »
Nauczyciele na KRECIE - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 17 października 2010, godz. 18:42 » komentarzy:  

Nauczyciele na KRECIE

Wodzisław Śląski:

Nauczyciele gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu gościli w Heraklionie na Krecie. Wzięli udział w pokazie ludowych tańców greckich, degustacji tradycyjnych potraw, zwiedzili też Fajstos i Knossos. Wszystko to w ramach projektu „Kulturowa mozaika Europy – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Więcej »
Reklama
Stowarzyszeń ci u nas dostatek - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 17 października 2010, godz. 11:30 » komentarzy:  

Stowarzyszeń ci u nas dostatek

Radlin:

- W Radlinie działa mnóstwo stowarzyszeń. Chcemy podziękować za wszystko, co ich członkowie robią dla naszego miasta. Bezinteresownie, często kosztem własnej rodziny i wolnego czasu – podkreślała burmistrz Barbara Magiera podczas wczorajszego X Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Więcej »
Smog nad miastem. Normy przekroczone - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 16 października 2010, godz. 22:39 » komentarzy:  

Smog nad miastem. Normy przekroczone

Wodzisław Śląski:

Prasówka. Niemal we wszystkich miastach aglomeracji śląskiej przekroczone zostały dopuszczalne normy pyłu zawieszonego w powietrzu. Poniżej normy pył utrzymuje się w nielicznych miastach Zagłębia i ROW. W następnych dniach ma być jeszcze gorzej - alarmuje Dziennik Zachodni. Czytaj TUTAJ

Więcej »
Reklama
PRESTIGE NIERUCHOMOŚCI to biuro nieruchomości z siedzibą w Raciborzu

Nasze biuro nieruchomości jest wyjątkowe, ponieważ oferuje Klientom najwyższą jakość obsługi, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdej transakcji. PRESTIGE to synonim wartości, uznania, szacunku i profesjonalizmu. Jesteśmy najbardziej innowacyjnym biurem nieruchomości w regionie!

Zdrowy i piękny uśmiech z Dentica Bieleccy!

Zabierz Twój uśmiech na ALL INCLUSIVE! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z kompleksowych programów stomatologicznych w Dentica Bieleccy!

Z okazji naszych 10. urodzin specjalna promocja

Z okazji naszych dziesiątych urodzin zapraszamy do współpracy firmy z całego regionu. Sprawdź nasze dotarcie!

Sklep zielarsko- medyczny

Sklep zielarsko- medyczny- zadbaj o swoje zdrowie

Nowy Peugeot 508

Sprawdź ofertę nowego Peugeota 508!

Wszystkie kolory reklamy w jednym miejscu!

NaszRaciborz.pl, NaszWodzislaw.com, NaszRybnik.com, NaszeNieruchomosci.com, tygodnik Nasz Racibórz, facebook - Internet nie ma ograniczeń. Docieramy do setek tysięcy czytelników regionie, Europie i na świecie. Skuteczna reklama nie musi być droga. Zadzwoń +48 789 132 083, +48 519 189 047

Ręcznie robione torebki, nerki i akcesoria

Marzy ci się torebka inna niż w sklepach? Masz swój typ, ale nigdzie nie możesz znaleźć ideału? Napisz do mnie- uszyję ci ją. Racibórz, Wileńska 21

Wygnana księżniczka cz. III - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 16 października 2010, godz. 13:18 » komentarzy:  

Wygnana księżniczka cz. III

Wodzisław Śląski:

Historia. W kolejnej odsłonie losów wodzisławskiej księżniczki, przyszedł czas na ustalenie, co tak naprawdę wiemy o Konstancji? - Jej postać intryguje jedynie współczesnych historyków - specjalistów od genealogii. Przydomek "księżna wodzisławska", związany jest z miejscem jest rezydowania - czytamy.

Więcej »
Reklama
Reklama
RCK jak FENIKS z popiołów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 16 października 2010, godz. 12:48 » komentarzy:  

RCK jak FENIKS z popiołów

Rydułtowy:

Konkurs na nazwę Rydułtowskiego Centrum Kultury został rozstrzegnięty. Specjalnie powołaną komisję konkursową najbardziej urzekła nazwa FENIKS. Wiadomo też, że na Park Rekreacji przy ulicy Mickiewicza będziemy mówić RydułtowskA FikołkowniA. W skrócie RAFA.

Więcej »
Otworzą rondo, ale zamkną ul. Bytomską - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 16 października 2010, godz. 12:23 » komentarzy:  

Otworzą rondo, ale zamkną ul. Bytomską

Rydułtowy:

Od środy mieszkańcy Rydułtów będą mogli korzystać z nowego ronda przy ulicy Strzelców Bytomskich. Równocześnie zamknięta zostanie sama ul. Strzelców Bytomskich od ronda do sklepu Bricomarche. Właściciele posesji na tym odcinku będą mogli dojechać do niech dopiero po godzinie 18:00.

Więcej »
Szymaniec proponuje panele na murawę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 października 2010, godz. 09:05 » komentarzy:  

Szymaniec proponuje panele na murawę

Wodzisław Śląski:

Mieszkańcy Wodzisławia narzekają, że imprezy w rynku zakłócają spokój, a uczestnicy hucznych zabaw zostawiają po sobie sterty śmieci. - A wystarczyłoby przenieść niektóre imprezy na stadion miejski, a murawę zabezpieczyć specjalnymi panelami – przekonuje kandydat na prezydenta, Józef Szymaniec.

Więcej »
Reklama
Wodzisławscy restauratorzy boją się zakazu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 października 2010, godz. 09:00 » komentarzy:  

Wodzisławscy restauratorzy boją się zakazu

Wodzisław Śląski:

Po 15 listopada wejdą w życie przepisy zabraniające palenia w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, które według wodzisławskich restauratorów będą skutkowały znacznym spadkiem liczby klientów. - Nie da się prowadzić biznesu tylko dla niepalących – przekonują.

Zgodnie z ustawą, która wejdzie w życie w połowie listopada, właściciele muszą wprowadzić całkowity zakaz palenia na terenie swoich lokali.Ustawodawca zostawił jednak przedsiębiorcom furtkę. Właściciele pubów czy restauracji z co najmniej dwiema salami będą mogli jedną z nich zaadaptować na palarnię. Ale jest warunek. Muszą zapewnić odpowiednią wentylację. - Jskiś czas temu przez rok w naszej restauracji obowiązywał całkowity zakaz palenia, jednak skutki dla budżetu były katastrofalne – mówi Joanna Borgosz, właścicielka restauracji Wiejska Chata, która mimo wszystko nowych przepisów się nie boi, poniważ jedna z sal w lokalu spełnia wymogi ustawy i można traktować ją jako palarnię. - Mamy odpowiednie wyciągi i wentylację. Chociaż jesteśmy w dobrej sytuacji, to uważam, że ustawa jest niesprawiedliwa, bo uderzy we właścicieli małych lokali. Albo niech wprowadzą całkowity zakaz, beż żadnych wyjątków, albo niech nie wprowadzają go wcale – przekonuje kobieta.

 

Specjalnej strefy dla niepalących nie będzie w restauracji 7 dni. Właściciel zainwestuje w popielniczki przed wejściem. Do tej pory zakaz palenia obowiązywał w lokalu tylko w godzinach od 11 do 17. - Podejrzewam, że palacze po prostu będą wychodzić. Za zakazie palenia stracę jakieś 30 proc. klientów – prognozuje właściciel restauracji, Wojciech Michalski.

Więcej »
Dzień seniora w ZUS - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 października 2010, godz. 08:52 » komentarzy:  

Dzień seniora w ZUS

Wodzisław Śląski:

Już 26 października, we wtorek, w godzinach od 9.00 do 13.00, w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku przy ul. Reymonta 2, jak i w inspektoratach w Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu, Pszczynie i Tychach odbywać się będzie Dzień Seniora w ZUS.

Więcej »
Programy rozwojowe dla szkół - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Kultura i Edukacja » 15 października 2010, godz. 08:38 » komentarzy:  

Programy rozwojowe dla szkół

Wodzisław Śląski:

W projekcie będą brać udział 2 szkoły podstawowe (SP21, SP17) łącznie 220 dziewczynek i chłopców z kl. I - VI. Celem projektu jest realizacja programów rozwojowych szkół z ukierunkowaniem na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów dwóch szkół podstawowych w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej »
Reklama
Energia może być tańsza nawet o 3 zł - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 15 października 2010, godz. 00:07 » komentarzy:  

Energia może być tańsza nawet o 3 zł

Wodzisław Śląski:

Wodzisław ma zasilić szeregi Spółki Obrotu Energią, której członkami będą Jastrzębie, Racibórz, Rybnik i Żory. - Chcemy zapewnić gminie bezpieczeństwo energetyczne, a także obniżyć, utrzymać lub nie doprowadzić do znacznego wzrostu cen energii – przekonywał Marek Plebankiewicz z firmy konsultingowej.

Więcej »
Radny między Scyllą a Charybdą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 października 2010, godz. 22:27 » komentarzy:  

Radny między Scyllą a Charybdą

Wodzisław Śląski:

Zamieszanie ze sprzedażą kamienicy przy Placu Gladbeck 2 trwa. Prezydent wystawił budynek na sprzedaż, jednak radni się sprzeciwiają. - Znalazłem się między Scyllą i Charybdą. Sercem jestem za przedsiębiorcami, ale nie chcę podejmować decyzji sprzecznych z prawem – mówił radny Skupień.

Więcej »
Józef Szymaniec pisze bloga - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 października 2010, godz. 19:37 » komentarzy:  

Józef Szymaniec pisze bloga

Wodzisław Śląski:

Kandydat na prezydenta Wodzisławia, Józef Szymaniec, dołączył do grona polityków, którzy o sympatię wyborców zabiegają między innymi za pośrednictwem internetu. Niedawno polityk założył bloga. W jednym z ostatnich wpisów rozprawia się z... przedwyborczym sprzątaniem miasta.

Więcej »
Reklama
Debiut Wodzisławia na giełdzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 października 2010, godz. 18:17 » komentarzy:  

Debiut Wodzisławia na giełdzie

Wodzisław Śląski:

Wyemitowane przez Wodzisław obligacje o łącznej wartości 4 mln zł miały w środę swój debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku Catalyst. - Wodzisław jest świetnym miejscem do inwestowania i rozwoju własnej osobowości - chwalił prezydent Mieczyław Kieca.

Więcej »
Kurs samoobrony dla kobiet - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 14 października 2010, godz. 13:13 » komentarzy:  

Kurs samoobrony dla kobiet

Wodzisław Śląski:

W tym roku 20 i 21 października w ramach trwającej akcji w naszym mieście odbędzie się dwudniowy kurs samoobrony dla kobiet. W ramach zajęć wodzisławianki będą się uczyć pod okiem Roberta Moskwy (aktor serialu M jak Miłość) jak unikać zagrożeń, jak je rozpoznawać oraz jak reagować jeśli do takich zdarzeń dojdzie.

Więcej »
Partnerzy portalu
  • Fotoobrazy, fototapety, plakaty, fotorolety, obraz ze zdjęcia - fotonaplotnie.pl
  • Galeria Bobasa
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
piątek | 20 września 2019 | 20:43
8.9°C
bezchmurnie
wiatr słaby 1.5 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1027 hpa
Wilgotność:87%
Wschód słońca:06:28
Zachód słońca:18:50
sobota
21.09.2019
17.5°C
7.3°C
niedziela
22.09.2019
19.7°C
9.4°C
poniedziałek
23.09.2019
16.6°C
11.1°C
Partnerzy portalu
Reklama
Reklama
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Paweł Jaworowski
09 września 2019, godz. 20:07
Paweł Jaworowski
Rodzice Anna i Krzysztof przywitali na świecie synka. Paweł przyszedł na świat 23 sierpnia 2019. Waży 2770 gramów i mierzy 54 cm.
zobacz więcej »
Reklama
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.