Dzisiaj jest: sobota, 3 grudnia 2022 r.Imieniny: Hilarego, Franciszki i Ksawery
Reklama
Najnowsze wiadomości
Pokaż listę wszystkich wiadomości »
Śląska Straż Graniczna zlikwidowała fabrykę metamfetaminy na pograniczu polsko-czeskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 03 grudnia 2022, godz. 10:25 » ŚOSG Racibórz » komentarzy:  

Śląska Straż Graniczna zlikwidowała fabrykę metamfetaminy na pograniczu polsko-czeskim

Region:

W trakcie przeszukania pomieszczeń, zajmowanych przez chemika grupy przestępczej, ujawniono i zabezpieczono laboratorium wraz z kompletną linią produkcyjną do wytwarzania metamfetaminy tzw. „metodą czeską”.

Więcej »
Prezydent złożył podpis. Pijani sprawcy wypadków stracą samochody! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 03 grudnia 2022, godz. 10:23 » źródło: KPRP, fot. poglądowe/arch. portalu » komentarzy:  

Prezydent złożył podpis. Pijani sprawcy wypadków stracą samochody!

Region:

Ustawa rozszerza dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, na kierowców, którzy po spowodowanym wypadku, a przed poddaniem go badaniu na zawartość alkoholu lub środka odurzającego spożywali alkohol lub zażywali środek odurzający. Informacja o ustawie z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

Więcej »
TAURON umożliwia klientom z gwarancją ceny bezpłatną zmianę umowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 03 grudnia 2022, godz. 10:21 » mat. prasowy Tauron » komentarzy:  

TAURON umożliwia klientom z gwarancją ceny bezpłatną zmianę umowy

Region:

TAURON zachęca klientów z gwarancją ceny do zmiany umowy, by mogli w pełni skorzystać z rozwiązań rządowej Tarczy Solidarnościowej. Spółka umożliwia takim klientom bezpłatną zmianę oferty i zaprasza do kontaktu.

Więcej »
Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 03 grudnia 2022, godz. 10:20 » materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com » komentarzy:  

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Region:

Matka gorączkującego dziecka nie mogła dodzwonić się do przychodni rodzinnej. Ponieważ temperatura ciała jej syna przekraczała 39 stopni, a stan dziecka wciąż się pogarszał, wybrała się z nim do placówki. Personel medyczny odmówił pomocy matce i dziecku, uzasadniając to brakiem wolnych terminów u lekarza rodzinnego. Skierował matkę do placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Pacjenta, który stwierdził naruszenie praw pacjenta.

Więcej »
Reklama
Siatkarki ZORZY z wysokimi zwycięstwami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Sport » 03 grudnia 2022, godz. 10:18 » mat. nadesłany » komentarzy:  

Siatkarki ZORZY z wysokimi zwycięstwami

Wodzisław Śląski:

W 7 kolejce spotkań II Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, wodzisławska ZORZA podejmowała na własnym parkiecie niepokonane do tej pory wiceliderki tabeli - MKS MOS Płomień Sosnowiec. Gospodynie w ligowej tabeli były tuż za plecami sosnowiczanek, więc zapowiadał się emocjonujący i zacięty pojedynek.

Więcej »
Komunikat policji. Zaginął Jacek Stabla - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 16:43 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

Komunikat policji. Zaginął Jacek Stabla

Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionym Jackiem Stablą (Stabla). Mężczyzna wyjechał do Niemiec, a od 11 października br. rodzina nie ma z nim żadnego kontaktu. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej »
Pobili domowników. Trafili już za kratki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 12:25 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

Pobili domowników. Trafili już za kratki

Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do mieszkania i pobili przebywającego w środku właściciela. Jak się okazało, sprawcami byli bracia, 28- i 32-latek. Agresorzy usłyszeli już zarzuty, grozi im teraz 3 lata więzienia.

Więcej »
Gwara w naszej gminie ciągle żywa! Dzieciaki zaprezentowały swój kunszt - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 12:20 » UG » komentarzy:  

Gwara w naszej gminie ciągle żywa! Dzieciaki zaprezentowały swój kunszt

Mszana:

Piąta edycja Konkursu Gwarowego im. Eugeniusza Tomasa pod patronatem Wójta Gminy Godów rozstrzygnięta. 29 listopada w Ośrodku Kultury w Gołkowicach poznaliśmy speców od śląskiej gwary wśród uczniów i przedszkolaków naszej gminy. Ich występy oceniało jury, na czele którego stał znany dziennikarz radiowy i publicysta Henryk Grzonka, Honorowy Obywatel Gminy Godów.

Więcej »
Masz zbyt dużo jedzenia? Przynieś je do naszej Jadłodzielni - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 12:13 » UG » komentarzy:  

Masz zbyt dużo jedzenia? Przynieś je do naszej Jadłodzielni

Wodzisław Śląski:

Przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Godowie zainstalowana została jadłodzielnia, dzięki której każdy może się podzielić jedzeniem z każdym. Zarówno dzieląc się, jak częstując się produktami zapobiegamy marnotrawieniu jedzenia. Jadłodzielnia powstała dzięki dotacji uzyskanej przez Gminę Godów od Polskich Sieci Elektroenergetyczych.

Więcej »
Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 10:25 » mat. prasowy Stadionu Śląskiego, fot. Patryk Pyrlik/UMWS » komentarzy:  

Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego!

Region:

W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędzie się Hussar Cup 2023, czyli przedsięwzięcie skupiające się na grze Counter Strike: Global Offensive i targach technologiczno-gamingowych, którego motywem przewodnim będzie husaria. Jak zapowiadają organizatorzy, ma to być największe e-sportowe wydarzenie w Polsce.

Więcej »
Pachnące drzewka za krew. Akcja Lasów Państwowych i krwiodawstwa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 10:15 » mat. prasowy, fot. arch. portalu » komentarzy:  

Pachnące drzewka za krew. Akcja Lasów Państwowych i krwiodawstwa

Region:

Czas Świąt to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale i dawania czegoś od siebie.

Więcej »
Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP przedłużone - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 02 grudnia 2022, godz. 09:33 » gov.pl » komentarzy:  

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP przedłużone

Region:

Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2023 r. do godz. 23:59.

Więcej »
Zostań Mikołajem, oddaj krew! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 16:09 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

Zostań Mikołajem, oddaj krew!

Wodzisław Śląski:

6 grudnia, przed budynkiem wodzisławskiej Policji odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Organizatorem akcji jest wodzisławska komenda i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Policjanci zachęcają do podzielenia się krwią w Mikołajki.

Więcej »
Reklama
Fedrowani w godce, czyli NEWSLETTER WuCKowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 16:02 » WCK » komentarzy:  

Fedrowani w godce, czyli NEWSLETTER WuCKowy

Wodzisław Śląski:

Wodzisławska kuźnia kultury jest już przygotowana na ferie zimowe. Sprawdźcie, co ciekawego ma w ofercie na najbliższe dni.

Więcej »
Wodzisławscy policjanci ostrzegają przed metodą na Blika - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
Aktualności » 01 grudnia 2022, godz. 15:45 » KPP Wodzisław Śl. » komentarzy:  

Wodzisławscy policjanci ostrzegają przed metodą na Blika

Region:

Wodzisławscy policjanci ostrzegają przed kolejną metodą oszustów. Przestępcy włamują się na konta popularnych profili społecznościowych, a następnie, po zalogowaniu się, proszą znajdujące się w gronie znajomych osoby o opłacenie zamówienia lub pożyczkę. Mundurowi nazywają ten sposób "metodą na Blika".

Więcej »
Reklama
Dziś w Wodzisławiu Śląskim
sobota | 03 grudnia 2022 | 13:30
2.3°C
zachmurzenie umiarkowane
wiatr słaby 2.84 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1023 hpa
Wilgotność:66%
Wschód słońca:07:25
Zachód słońca:15:46
niedziela
04.12.2022
7.5°C
3.3°C
poniedziałek
05.12.2022
4.6°C
2.8°C
wtorek
06.12.2022
5.2°C
5.3°C
Partnerzy portalu
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Dominika Gaj
23 lutego 2020, godz. 13:31
Dominika Gaj
Rodzice Sylwia i Daniel przywitali na świecie córeczkę. Dominika przyszła na świat 18.02.2020. Waży 3100 gram i mierzy 53 cm.
zobacz więcej »
Kontakt i reklama | Regulamin | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | Aktualności | Biznes | Ekologia | Felietony | Baza firm | Gotowanie | Historia | Książki | Kultura i Edukacja | Nasze Rydułtowy | Ogłoszenia | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PWSZ Racibórz | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.