Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja2 września 201914:42

Wodzisławski Ekonomik z impetem i po europejsku rozpoczyna nowy rok szkolny

Wodzisławski Ekonomik z impetem i po europejsku rozpoczyna nowy rok szkolny - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Uczniowie wodzisławskiego Ekonomika nie mają powodów do zmartwień, mimo że kończą się wakacje. W nowym roku szkolnym szkoła zaproponuje im liczne wyjazdy i wszechstronny rozwój zawodowy, dzięki realizacji czterech nowych projektów europejskich w ramach programów Erasmus+ i Power.

Pracowity, pełen zaangażowania poprzedni rok szkolny, zaowocował wielkim sukcesem ZSE w Wodzisławiu Śląskim, który dziś może cieszyć się perspektywą realizacji czterech zwycięskich projektów w ramach programu Erasmus+ i Power. Dzięki nim uczniowie będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać wiedzę w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii. Projekty stawiają również na niezbędne w dzisiejszej rzeczywistości kompetencje kluczowe, takie jak: umiejętności matematyczne, informatyczne, komunikacyjne i językowe - wszystko to za sprawą realizacji wspólnych działań z partnerami z Łotwy i Szwecji. Również nauczyciele Ekonomika, dzięki udziałowi w dedykowanym im projekcie, będą mogli poznać zasady funkcjonowania zagranicznych systemów, edukacyjnych, podzielić się swoim doświadczeniem, rozwinąć kompetencje językowe.

Wśród zwycięskich projektów, znalazł się również ten, skierowany do szczególnie zainteresowanych kuchnią i gotowaniem, a realizowany z udziałem partnerów z: Turcji, Włoch, Rumunii, Francji, Słowenii. Brzmi obiecująco prawda? Jednocześnie warto przypomnieć, że Zespół Szkół Ekonomicznych od roku z powodzeniem i satysfakcją uczestników realizuje projekt staży zagranicznych „W poszukiwaniu nowych możliwości-Ekonomik na zagranicznych stażach”.

Jak podkreśla kierownik szkolenia praktycznego wodzisławskiej szkoły i jednocześnie koordynator projektów Pani Aleksandra Zielonka to ogromne wyzwanie postawione zarówno nauczycielom, jak i uczniom, ale jednocześnie niebywała satysfakcja i radość dla wszystkich uczestników projektów. Programy Erasmus i Power niosą wiele korzyści: rozwój zawodowy, rozwój kompetencji językowych, uczestnictwo w wielokulturowym środowisku, możliwość integracji i usamodzielnienia.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym z udziału w projektach europejskich skorzystało już 32 uczniów Ekonomika, a sama szkoła jest jednym z liderów działalności projektowej.

Autor: ZSE Wodzisław, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 stycznia 202611:10

Trwają nabory do Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim

Trwają nabory do Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności28 stycznia 202611:26

Niewybuchy na dawnym targowisku miejskim w Wodzisławiu Śląskim

Niewybuchy na dawnym targowisku miejskim w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności27 stycznia 202613:11

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202612:37

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności27 stycznia 202612:44

Zakończono przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Zakończono przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności28 stycznia 202614:45

ZUS wysyła deklaracje PIT za 2025 r.

ZUS wysyła deklaracje PIT za 2025 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności28 stycznia 202612:04

Ferie zimowe blisko domu – atrakcje w Wodzisławiu Śląskim

Ferie zimowe blisko domu – atrakcje w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności28 stycznia 202612:26

Tanecznym krokiem odliczali do matury [FOTO i WIDEO]

Tanecznym krokiem odliczali do matury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja28 stycznia 202612:19

2 marca startuje rekrutacja do przedszkoli

2 marca startuje rekrutacja do przedszkoli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląsk
Reklama
Aktualności28 stycznia 202610:48

Lodowisko Miejskie w Wodzisławiu Śląskim ponownie dostępne dla mieszkańców

Lodowisko Miejskie w Wodzisławiu Śląskim ponownie dostępne dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności28 stycznia 202622:07

Twój głos w sprawie klimatu. Kolejne warsztaty w ramach Miejskiego Planu Adaptacji

Twój głos w sprawie klimatu. Kolejne warsztaty w ramach Miejskiego Planu Adaptacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności28 stycznia 202622:14

Ochrona powietrza jednym z tematów najbliższej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego

Ochrona powietrza jednym z tematów najbliższej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.