Koszykówka - UKS27 Katowice - MKS Wodzisław

Koszykówka - UKS27 Katowice - MKS Wodzisław - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Powiat:

Trzecie, kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym z UKS 27 Katowice zespołu młodzików starszych MKS-u Wodzisław w sezonie 2012/13.  Punkty dla MKS-u WODZISŁAW ŚL. zdobyli: Wilk Bartosz (kpt.) 25, Syska Kamil 17, Banasik Bartosz 17, Adamczewski Amadeusz 4, Wieczorek Jakub 4, Rybiński Iwo 2, Paryło Jan 1, Wutke Sebastian 0, Pawliński Karol 0, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 0, Adamczyk Adrian 0.

UKS 27 KATOWICE – MKS WODZISŁAW ŚL. 66 -72 (10-28,25-8,14-14,17-22)

Zespół wodzisławskich koszykarzy od początku spotkania swoją agresywną grą w obronie zdominował przeciwników kończąc pierwszą kwartę meczu wysokim prowadzeniem (28 -10).
W drugiej kwarcie gry zawody zupełnie się odmieniły .Druga piątka naszej drużyny zdecydowanie ustępowała gospodarzom spotkania .Nie do zatrzymania wydawał się być Sowa Jacek najlepszy gracz UKS -u 27 (w całym meczu zdobywca 32 pkt.)

Na przerwę wodzisławianie zeszli z 1 punktową przewagą.
Trzecia kwarta to niezwykle zacięty bój kosz za kosz zakończona remisowo (14-14)
W ostatnich minutach czwartej kwarty udało się jednak przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść drużynie wodzisławskiej. Dobra gra obronna Banasika Bartosza (ograniczył w tej fazie gry poczynania lidera katowickiej drużyny Sowy Jacka) i fantastyczny pick & roll zagrany w decydującej chwili meczu przez naszych wyróżniających się w tym spotkaniu zawodników Wilka Bartosza i Syskę Kamila.

Wygrana z mocną ekipą Katowic na ich terenie daje nadzieje na dobrą pozycję MKS-u Wodzisław Śl. w tegorocznych rozgrywkach.
Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje Adamczewski Amadeusz dający coraz lepsze wsparcie zespołowi pod koszem. Zawodnik ten przez swoją systematyczną i solidną pracą na treningach robi duże postępy.

Najbliższy mecz MKS Wodzisław Śl. rozegra 08.10.12. z MUKK Pszczyna w poniedziałek o godz. 18.00 hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl.