Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 201808:49

Trwa ważna inwestycja w wodzisławskim szpitalu

Trwa ważna inwestycja w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Ostatnie dwa lata obfitowały w wiele ważnych decyzji dotyczących powiatowych szpitali. Znaczącym krokiem w uzdrowienie naszej służby zdrowia było połączenie oddziałów jednoimiennych i kolejne remonty i inwestycje, z których najważniejszą była budowa nowego bloku operacyjnego w wodzisławskim szpitalu. Tymczasem okazało się, że potrzeby rosną i niezbędne są kolejne działania, żeby sprostać wymaganiom i zapewnić pacjentom opiekę i zabiegi na najwyższym poziomie.

Już trwają kolejne ważne prace, dzięki którym powiatowa placówka jeszcze bardziej podwyższy standard świadczonych usług. W miniony pitek starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka w towarzystwie dyr PPZOZ Doroty Kowalskiej i dyr ds. technicznych i administracyjnych Krystyny Ochot odwiedził miejsce nowej inwestycji pn. „Przygotowanie zaplecza zabiegowego w pomieszczeniach byłego Bloku Operacyjnego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe”.

Na miejscu trwa gruntowna przebudowa adaptowanych pomieszczeń. Dyrekcja poinformowała starostę o zaawansowaniu i pełnym zakresie prac na które składają się: roboty ogólnobudowlane, roboty instalacyjne, roboty instalacyjne elektryczne, związane z instalacją gazów medycznych i całościowe wyposażenie Bloku Operacyjnego.

Dyrektor Dorota Kowalska zapewniła, że wszystko przebiega zgodnie z planem i zakończenie prac nastąpi jeszcze w tym roku. Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymał dofinansowanie w formie dotacji z budżetu państwa na realizację tego zadania w kwocie 1 200 tys. zł. Dodatkowo kwotę ponad 297 tys. zł przyznał szpitalowi Powiat Wodzisławski. Koszt poprzetargowy na wykonanie prac to jednak prawie 2 mln zł. Mamy jednak dobrą wiadomość: 26 września br. szpital otrzymał na dofinansowanie zadania darowiznę w kwocie 250 tys. zł z Fundacji PGE Energia Ciepła.

Inwestycja została zaplanowana w celu rozwoju działalności Szpitala w zakresie zabiegowym chirurgii ogólnej szczególnie chirurgii onkologicznej oraz konieczności dostosowania pomieszczeń bloku do obowiązujących przepisów. Szpital rocznie hospitalizuje ponad 17 tysięcy pacjentów w trzynastu oddziałach szpitalnych i zabezpiecza świadczenia zdrowotne dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego, liczącego prawie 158 000 mieszkańców. Warto przypomnieć, że jest to drugi pod względem gęstości zaludnienia powiat w kraju.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202622:36

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.