Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 listopada 201811:56

Debata policji z mieszkańcami gminy Godów

Debata policji z mieszkańcami gminy Godów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Policjanci spotkali się z mieszkańcami na wspólnej debacie by omówić najnowsze policyjne narzędzia w tym Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda. Celem spotkania była wymiana spostrzeżeń dotyczących działania nowych urządzeń i ich przydatności. Podczas zebrania omówiono także priorytetowy program MSWiA a mianowicie Dzielnicowy Bliżej Nas.

We wtorek w Ośrodku Kultury w Gołkowicach odbyła się debata z mieszkańcami gminy Godów pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Gospodarzem spotkania był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Grzegorz Matuszek. Wśród uczestników zebrania była także Kierownik Posterunku Policji w Gołkowicach, wodzisławski profilaktyk oraz dzielnicowi. Debatę słowem wstępu otworzył wiceszef wodzisławskich policjantów, który przedstawił plan spotkania oraz przybliżył cel, dla którego się spotkaliśmy. Założeniem debaty było po pierwsze omówienie urządzeń policyjnych a mianowicie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda a po drugie przedstawienie założeń priorytetowego programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

Jako, że to opinie społeczne miały decydujący wpływ na ostateczny kształt narzędzia służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa, chcieliśmy poznać zdanie mieszkańców co do dotychczasowego funkcjonowania narzędzia, jego przydatności i wysłuchać ewentualnych sugestii co do zmian jakie powinny nastąpić w tym narzędziu. Policjanci przedstawili także statystyki dotyczące pojawiających się najczęściej zagrożeń w gminie Godów oraz liczby potwierdzonych jak i nie potwierdzonych informacji.

Jak mówi spot reklamujący aplikację Moja Komenda, kontakt z dzielnicowym jeszcze nigdy nie był tak łatwy. W trakcie spotkania policjanci pokazali mieszkańcom jak zainstalować aplikację w smartfonie i jak umiejętnie z niej korzystać. Pokazali jak ułatwia ona kontakt z policją i pomaga szybko odnaleźć dzielnicowego z naszego rejonu. Z aplikacji można jednym kliknięciem skontaktować się ze swoim policjantem telefonicznie albo drogą elektroniczną a gdy dzielnicowy jest nieobecny w służbie zobaczymy wtedy kto pełni za niego zastępstwo. Wodzisławscy policjanci sami korzystają z tej aplikacji i zachęcali do tego samego mieszkańców. Ostatnim punktem debaty było przybliżenie programu komendy głównej i ministerstwa "Dzielnicowy Bliżej Nas" oraz przedstawienie sylwetek dzielnicowych.

Kończąc debatę szef wodzisławskich policjantów podziękował za przybycie i wzięcie udziału w ważnej debacie oraz oddał głos mieszkańcom, którzy mieli teraz swój czas na zadawanie pytań i rozmów z policyjnymi ekspertami.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 maja 202610:20

Wodzisław szuka aktywnych seniorów. Trwa dodatkowy nabór do Rady Seniorów

Wodzisław szuka aktywnych seniorów. Trwa dodatkowy nabór do Rady Seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności11 maja 202614:32

Trzy Wzgórza zamienią się w przestrzeń integracji. Przed nami wydarzenie Moc Pomocy

Trzy Wzgórza zamienią się w przestrzeń integracji. Przed nami wydarzenie Moc Pomocy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności12 maja 202610:11

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju

5. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Będą pokazy służb, drony i gaszenie płonącego oleju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 maja 202610:39

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców

Plan ogólny Radlina. Dodatkowe dyżury projektanta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot poglądowe - pexels.com/Pavel Danilyuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 maja 202611:18

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz od środka, jak działa wymiar sprawiedliwości

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz od środka, jak działa wymiar sprawiedliwości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 maja 202614:34

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim

Gdzie szukać pomocy w kryzysie bezdomności? System wsparcia w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.