Śląska Solidarność Oświaty nie popiera decyzji władz krajowych. Wezwanie do dymisji

Rada Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Katowicach nie akceptuje treści porozumienia zawartego 7 kwietnia 2019 roku miedzy stroną rządową a NSZZ „Solidarność” oraz wzywa NSZZ „Solidarność” do wznowienia rozmów z Rządem wraz z partnerami społecznymi zasiadającymi w Radzie Dialogu Społecznego - czytamy w komunikacie, który dotarł do naszej redakcji.
Dzisiaj w Katowicach obradowała Regionalna Rada Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko - Dąbrowskiego. Większością głosów zatwierdziliśmy tam stanowisko, które przesłano różnym organom centralnym związku, w tym przewodniczącemu Piotrowi Dudzie. Jutro stanowisko zostanie przedstawione krajowemu sztabowi protestacyjno-strajkowemu NSZZ „Solidarność”. W obradach uczestniczył przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” kol. Dominik Kolorz. Stanowisko jest wyrazem dezaprobaty dla warunków porozumienia zawartego w dniu 7 kwietnia 2019 roku między stroną rządową a NSZZ „Solidarność” a dotyczącemu warunków pracy, awansu zawodowego i płacy pedagogów. Taką dezaprobatę wyraziła zdecydowana większość nauczycieli. Związkowcy zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” kategorycznie odrzucają warunki porozumienie zawartego z Rządem przez przewodniczącego nauczycielskiej „Solidarności” Ryszarda Proksę.
Treść stanowiska brzmi następująco:
Regionalna Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Katowicach nie akceptuje treści porozumienia zawartego 7 kwietnia 2019 roku miedzy stroną rządową a NSZZ „Solidarność” oraz wzywa NSZZ „Solidarność” do wznowienia rozmów z Rządem wraz z partnerami społecznymi zasiadającymi w Radzie Dialogu Społecznego. Jednocześnie żądamy, aby kolega Ryszard Proksa ustąpił z funkcji Przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania. W sytuacji jeżeli kolega nie poda się do dymisji, apelujemy do delegatów o zwołanie nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów KSOiW.
Za Radę podpisał się jej przewodniczący Lesław Ordon


![Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Gala Powiatu Wodzisławskiego 2026 za nami [FOTO] Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Gala Powiatu Wodzisławskiego 2026 za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17774580621777457613gala-nagrod-powiatu-wodzislawskiego-w-dziediznie-kultiry-i-sportu-28-04-2026150-.jpg)








![Spełnione marzenie 10-latki. Zespół Łzy zaprosił Weronikę na wyjątkową lekcję [FOTO] Spełnione marzenie 10-latki. Zespół Łzy zaprosił Weronikę na wyjątkową lekcję [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777454728683416829-1893396851399710-1338811171849305726-n-.jpg)














Komentarze (0)
Dodaj komentarz