Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 kwietnia 201909:23

Nowoczesny sprzęt dla gliwickiej onkologii

Nowoczesny sprzęt dla gliwickiej onkologii  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Ponad 44 mln zł zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i rozbudowę Centrum Onkologii w Warszawie i Gliwicach - poinformowało ministerstwo zdrowia. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki tym funduszom oba ośrodki zyskają nowoczesne zaplecze aparaturowe, a wyspecjalizowane zespoły narzędzia zapewniające pacjentom diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych. Od 2016 roku na inwestycje w onkologii, dzięki staraniom Ministerstwa Zdrowia, przeznaczono 1,5 mld zł. 

Środki przyznane dla Centrum Onkologii w Gliwicach pozwolą na sfinansowanie zakupu wraz z montażem 2 akceleratorów liniowych oraz na przeprowadzenie prac adaptacyjnych bunkrów związanych z instalacją nowych akceleratorów w Zakładzie Radioterapii. 

Ministerstwo Zdrowia finansuje m.in. budowę i remonty oddziałów i zakup akceleratorów na oddziałach onkologicznych. Od 2016 roku na inwestycje w onkologii przeznaczono 1,5 mld zł i przyjęto do realizacji 149 projektów. 44 inwestycje sfinansowano z dotacji Ministra Zdrowia na kwotę 523 mln zł. 142 mln zł przeznaczono na dotację na sprzęt i aparaturę medyczną. Ze środków unijnych finansowanie otrzymało 23 inwestycje na kwotę 408 mln zł. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych zrealizowane zostały 82 inwestycje na kwotę 531 mln zł. 

#mz

Autor: Ministerstwo Zdrowia, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202622:36

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.