Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lipca 201913:16

Ulgi dla seniorów podróżujących komunikacją MZK

Ulgi dla seniorów podróżujących komunikacją MZK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Masz już 65 lat - jedziesz za pół ceny. Osiągnąłeś 70 rok życia - podróżujesz za darmo. MZK przypomina, że pasażerowie, których metryka wskazuje osiągnięcie 70 roku życia korzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Nieco młodsi, w przedziale wieku 65-70, mogą korzystać z biletów ulgowych. Co należy zrobić, by ewentualna kontrola przebiegała spokojnie i bez przeszkód. Najstarsi pasażerowie, a więc 70-latkowie i starsi, powinni posiadać spersonalizowany e-bilet wydany w MZK po potwierdzeniu wieku konkretnej osoby. Po przyłożeniu karty do czytnika (czynność ta jest obowiązkowa) opłata nie zostanie pobrana. Przejazd jest bezpłatny.

Identyczny e-bilet powinni posiadać pasażerowie w wieku 65-70 lat. W ich przypadku ulga automatycznie zostanie uwzględniona po „skasowaniu” biletu w autobusie. Drugi wariant zakłada posługiwanie się e-portmonetką, która nie zawiera danych personalnych (jest zakupiona na okaziciela). W tym przypadku, przy korzystaniu z ulgi, konieczne jest okazanie kontrolerowi dokumentu potwierdzającego swoją tożsamość i wiek. Należy to zrobić także w przypadku posługiwania się biletem ulgowym zakupionym u kierowcy.

Przypomnijmy, że zgodnie z taryfą Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, obowiązującą od 1 września 2018 roku, nie wszyscy emeryci są uprawnieni do ulgi. Samo posiadanie legitymacji emeryta nie uprawnia do korzystania ze zniżki. Jak już wspomnieliśmy, konieczne jest ukończenie 65 roku życia. Tak więc, młodsi emeryci zobowiązani są do zakupu biletu normalnego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku rencistów, którzy nie są zdolni do pracy i jej nie podejmują. Oni za bilet płacą połowę. Rencista pracujący zobowiązany jest posiadać bilet normalny – no chyba, że ukończył 65 rok życia.

Szczegóły dotyczące opłat znajdziesz TUTAJ.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 listopada 202511:22

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności12 listopada 202511:45

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO]

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

11 listopada Pszów przybrał biało-czerwone barwy. W całym mieście powiewały flagi narodowe, a w miejscach pamięci złożono kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja12 listopada 202510:47

Placówki oświatowe powiatu włączyły się w akcję Szkoła do hymnu

Placówki oświatowe powiatu włączyły się w akcję Szkoła do hymnu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 listopada 202521:26

Nowy termin Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego Zostań Idolem

Nowy termin Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego Zostań Idolem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot.Agnieszka Kozielska
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:11

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO]

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Obchody 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wodzisławiu Śląskim miały uroczysty i podniosły charakter. Tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem uczestników spod Pałacu Dietrichsteinów do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W barwnym korowodzie udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta.

opr. red., fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności12 listopada 202511:34

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202511:51

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO]

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach uroczystości rozpoczęły się od wizyty władz miejskich oraz radnych przy Pomniku Walki i Zwycięstwa, gdzie złożono kwiaty w hołdzie tym, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Akt ten stanowił wyraz pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych oraz podkreślenie znaczenia historii dla współczesnej społeczności lokalnej.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:43

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO]

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

6 listopada odbył się Festiwal Stowarzyszeń zorganizowany przez miasto partnerskie Orlová. W wydarzeniu uczestniczyły liczne organizacje społeczne, w tym przedstawiciele Rydułtów, którzy zaprezentowali bogaty dorobek lokalnych środowisk działających na rzecz kultury, tradycji i integracji mieszkańców.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności13 listopada 202511:19

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO]

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W Rydułtowach odbyło się wyjątkowe „Wydarzenie dla Niepodległej”, podczas którego mieszkańcy wspólnie uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała charakter artystyczny i integracyjny, łącząc pokolenia oraz podkreślając znaczenie patriotyzmu i wspólnoty w lokalnym środowisku.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.