Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 stycznia 202112:06

Bez odblasku po zmroku – ani kroku. Seniorze bądź widoczny na drodze!

Bez odblasku po zmroku – ani kroku. Seniorze bądź widoczny na drodze! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wczoraj (25 stycznia) do ośrodków zdrowia w Wodzisławiu Śl., które szczepią przeciwko covid-19, trafiły specjalnie przygotowane odblaskowe breloki. Będą one rozdawane seniorom w ramach akcji przygotowanej przez Starostwo Powiatowe pod nazwą "Bez odblasku po zmroku – ani kroku. Seniorze bądź widoczny na drodze!".

To pilotażowa akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób starszych na drogach. Zwłaszcza teraz zimą, przy ograniczonej widoczności i niekorzystnych warunkach atmosferycznych, należy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to głównie pieszych, którzy po zmroku narażeni są na niebezpieczeństwo potrącenia przez samochód. Jak bowiem wskazują analizy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Tymczasem osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów! Znacząco zwiększa się więc szansa na właściwą reakcję ze strony kierowcy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku seniorów, którzy ze względu na ograniczoną mobilność są szczególnie narażeni na ryzyko potrącenia, m.in. w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci ruchu drogowego przypominają o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu drogami poza terenem zabudowanym. Zalecają jednak, by dla własnego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych drogach.

Z tego powodu Starostwo przygotowało ponad tysiąc breloków z diodami led i fluorescencyjnych odblasków z praktycznym zapięciem, które zostały przekazane do ośrodków zdrowia w Wodzisławiu Śl. Tam będą wręczane seniorom przy okazji szczepień populacyjnych przeciwko covid-19.

plakat-senior_odblaski_led-2021

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 stycznia 202611:10

Trwają nabory do Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim

Trwają nabory do Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności28 stycznia 202611:26

Niewybuchy na dawnym targowisku miejskim w Wodzisławiu Śląskim

Niewybuchy na dawnym targowisku miejskim w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności27 stycznia 202613:11

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202612:37

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności28 stycznia 202612:04

Ferie zimowe blisko domu – atrakcje w Wodzisławiu Śląskim

Ferie zimowe blisko domu – atrakcje w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności28 stycznia 202614:45

ZUS wysyła deklaracje PIT za 2025 r.

ZUS wysyła deklaracje PIT za 2025 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności27 stycznia 202612:44

Zakończono przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Zakończono przebudowę ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Aktualności28 stycznia 202612:26

Tanecznym krokiem odliczali do matury [FOTO i WIDEO]

Tanecznym krokiem odliczali do matury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja28 stycznia 202612:19

2 marca startuje rekrutacja do przedszkoli

2 marca startuje rekrutacja do przedszkoli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląsk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja29 stycznia 202610:00

2 marca startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych

2 marca startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności29 stycznia 202610:18

Kolejna odsłona Balu Księżnej Konstancji już 7 lutego

Kolejna odsłona Balu Księżnej Konstancji już 7 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności29 stycznia 202610:13

Mszana: przywrócenie ruchu wokół Urzędu Gminy

Mszana: przywrócenie ruchu wokół Urzędu Gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Aktualności29 stycznia 202612:14

Bankomat w Połomi przeszedł do historii

Bankomat w Połomi przeszedł do historii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.