Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 marca 202108:31

Ostatnie pożegnanie księdza Tadeusza Adamczyka

Ostatnie pożegnanie księdza Tadeusza Adamczyka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Wczoraj, 30 marca w kościele pw. św. Jerzego w Mszanie odbył się pogrzeb śp. ks. Tadeusza Adamczyka. Urodził się 13 września 1951 roku w Mszanie. Jego ojciec, Izydor, był strażakiem, a matka, Maria, z domu Tkocz, zajmowała się gospodarstwem rolnym i domowym.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Po zdaniu matury w 1969 roku wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 roku.

Był m.in. wikariuszem w parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju – Górnym (1985-1986) i Św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku (1989-1994). W roku 1994 został mianowany kapelanem szpitalnym Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku i zamieszkał na probostwie parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku (1994-2001). W 2001 roku został administratorem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Międzyrzeczu, a dwa lata później jej proboszczem na kolejnych dwanaście lat (2003-2015). W 2015 roku został skierowany do posługi duszpasterskiej do parafii Św. Józefa w Chorzowie jako rezydent i rencista (2015-2017). W 2017 roku został zwolniony z tej posługi i zamieszał w domu rodzinnym w Mszanie, angażując się w służbę duszpasterską w miejscowej parafii.

Zmarł 25 marca 2021 roku w 70. roku życia. W kwietniu świętowałby 45-lecie kapłaństwa. Cześć Jego pamięci.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport6 stycznia 202617:27

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności7 stycznia 202619:05

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja7 stycznia 202610:25

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Aktualności7 stycznia 202619:22

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności7 stycznia 202611:06

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki

Kolędowa pomoc dla dzieci ze Sri Lanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności7 stycznia 202610:52

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski

Rusza pierwszy rydułtowski Panel Obywatelski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Kultura i Edukacja7 stycznia 202613:15

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Radlińskie przedszkolaki to bystrzaki! Nowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. pexels.com/Yan Krukau
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.