Nieudana pogoń koszykarzy MKS Wodzisław

Nieudana pogoń koszykarzy MKS Wodzisław - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Początek meczu to bardzo dobra i skuteczna gra gości z Cieszyna, wodzisławski zespół na pierwszą kwartę pozostał mentalnie w szatni, przez co zabrakło determinacji w obronie i ataku.

Wynik pierwszej kwarty 12:25, jak później się okazało, zadecydował o końcowym sukcesie Cieszynian. Po tej nieudanej kwarcie wodzisławianie postawili się na pozycji goniących wynik przez całe spotkanie. A to trudna sztuka i nie zawsze kończy się powodzeniem.

Druga kwarta to już MKS Wodzisław jaki kibice chcą oglądać. Dobra obrona i kilka szybkich kontr zakończonych łatwymi punktami. Gospodarze odrobili straty punktowe prawie w całości, schodząc na przerwę przegrywając nieznacznie 42:44! Pościg ten kosztował wodzisławskich koszykarzy sporo sił.

Druga połowa to bardzo wyrównane zawody w których na 1minutę 30 sekund przed końcem gospodarze zbliżyli się na jeden punkt do Steli Cieszyn – na tablicy widniał wynik 67:68. Lepiej końcówkę rozgrywają przeciwnicy wywożąc z hali w SP 28 Wodzisław cenne zwycięstwo.

„Walentynkowy” mecz przyniósł wiele emocji licznie zgromadzonym sympatykom młodych koszykarzy z Wodzisławia i Cieszyna. Dookoła boiska wszystkie ustawione krzesła były zajęte w dużej części kibicami z Cieszyna.

Mimo przegranej wszyscy wodzisławscy zawodnicy zasługują na uznanie. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Piotr Pożarowszczyk – mózg i motor napędowy zespołu, robiący koleje kroki do przodu w koszykarskim rozwoju dwaj rozgrywający Michał Nawrocki i Mateusz Michnik, oraz aktualnie najlepszy wodzisławski zawodnik podkoszowy Artur Szczeponek, jego zbiórki na tablicach są dla drużyny bezcenne.

MKS Wodzisław Śl. – Stela Cieszyn 69:73 (12:25, 30:19, 12:17, 15:12)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli: Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 18, Michał Nawrocki 14 ( 2x3pkt ), Mateusz Michnik 9, Artur Szczeponek 8, Mikołaj Kolarski 6, Jarosław Fierut 4, Kuba Żurek 3, Bartosz Jordan 3, Maciej Łazarczyk 2 i Paweł Malczewski 2.

W zawodach tych brali też udział: Kosma Kolarczyk i Karol Kozielski. Trener zespołu – Marek Malik.

Już w najbliższy wtorek 18.02.2020 MKS Wodzisław zaprasza do hali SP 28 Wodzisław na kolejny mecz z aktualnym liderem tabeli śląsko – opolskich rozgrywek zespołem MOSM BYTOM. Początek zawodów o godzinie 17.30.

Autor: MKS Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 maja 202409:46

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy

Droga łącząca Buków z Lubomią do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 maja 202414:24

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Awanse i odznaczenia. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania zasług strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie dla dobra społeczności lokalnej. To także moment refleksji nad ich ciężką pracą i nieustanną gotowością do niesienia pomocy.