Powrót do przeszłości, czyli Festiwal Dawnych Gier Komputerowych w Radlinie

- Na festiwalu można zobaczyć sprzęt komputerowy z ostatnich kilkudziesięciu lat. Pokazujemy maszyny, przede wszystkim te, które służyły do grania i konsole, czyli urządzenia, które służyły rozrywce w latach 70., 80., i 90 ubiegłego wieku - podkreśla Przemysław Wrona z fundacji "Dawne Komputery i Gry".
Przekrój sprzętu jest bardzo duży. W budynku radlińskiego MOK'u znajduje się interaktywna ekspozycja, gdzie na kilkunastu stanowiskach można zagrać na klasycznym sprzęcie takim jak: Amiga 500, Atari 2600, PONG, NES i wiele innych. Można również wziąć udział w turnieju gier klasycznych takich jak: Donkey Konga i Pikachu Volleyball.
Jak podkreśla organizator wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, jaki i dorosłych. Udział w festiwalu jest darmowy i trwa do jutra. Ekspozycję można podziwiać w godzinach 10:00 - 18:00.
































![Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763932518587274672-1242339624596802-5378029585993204021-n-.jpg)


![Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO] Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763975175image00025-.jpeg)












Komentarze (0)
Dodaj komentarz