Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport30 sierpnia 201914:05

Reprezentantka UKS Baszta zadebiutowała na Mistrzostwach Świata

Reprezentantka UKS Baszta zadebiutowała na Mistrzostwach Świata - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Reprezentantka UKS Baszta ma na swoim koncie udany, międzynarodowy debiut. Mowa o Alicji Wojs, która od 15 do 19 sierpnia brała udział w Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Mińsku.

W Mistrzostwach Świata udział wzięło 740 zawodników z 34 państw. Polskę reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek w przedziale wiekowym od 8 do 12 lat. Wodzisławska szachistka startowała w grupie dziewcząt do lat 10. W szachach szybkich (9 rund po10 min plus 5s) zdobyła 5,0 pkt i zajęła 43 miejsce.

To bardzo dobry wynik zważywszy, że w tej kategorii startowało aż 93 uczestników. W szachach błyskawicznych (9 rund po 5 min plus 2 s), w których wzięło udział 84 zawodniczek, dziewczynka z 4,5 punktami uplasowała się na 37 miejscu. Szachistka przygotowywała się do turnieju pod okiem trenera Mikołaja Karalchuka.

Alicja Wojs ma już na swoim koncie sukcesy turniejowe na poziomie krajowym. W Mistrzostwach Polski, rozegranych w Szklarskiej Porębie na przełomie lutego i marca tego roku zajęła szóste miejsce. Przedstawiciele UKS Baszta podkreślają, że wyjazd na międzynarodowy turniej na Białoruś nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności8 stycznia 202611:09

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum

Oświadczenie miasta Wodzisławia Śląskiego ws. Młodzieżowego Chóru Miejskiego Canticum Novum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. archiwum chóru Canticum Novum
Aktualności7 stycznia 202619:05

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag

Komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zachęca mieszkańców do zgłaszania uwag - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport6 stycznia 202617:27

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP

Pobiegnij, by pomóc. Policz się z cukrzycą na Trzech Wzgórzach w ramach WOŚP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności7 stycznia 202619:22

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok

MOPS Wodzisław Śląski: kalendarz wypłat świadczeń na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja7 stycznia 202610:25

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel

Nauczycielski awans Katarzyny Korbel - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności7 stycznia 202613:07

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem

Projekt Na tej samej fali - przyjaciele na wodzie z dofinansowaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Aktualności7 stycznia 202612:51

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO]

Orszak Trzech Króli ponownie zawitał do Rydułtów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 stycznia 202611:37

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej

Koncert Lanberry w WCK coraz bliżej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności8 stycznia 202611:48

Pracownicy ZUS domagają się godnych warunków pracy i podwyżek

Pracownicy ZUS domagają się godnych warunków pracy i podwyżek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Solidarność Śląsko-Dąbrowska
Reklama
Kultura i Edukacja8 stycznia 202611:56

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku

Polonez maturzystów na wodzisławskim Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja8 stycznia 202610:47

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece

Spotkanie autorskie z Karin Lednicką w wodzisławskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.