Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol2420 listopada 201809:42

Samoobsługowy alkomat w rydułtowskim komisariacie

Samoobsługowy alkomat w rydułtowskim komisariacie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

W Komisariacie Policji w Rydułtowach można już korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat przekazały i jako pierwsze wypróbowały wczoraj władze miasta Rydułtowy. Urządzenie zostało zamontowane w poczekalni, gdzie każdy będzie samodzielnie mógł sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, potrzebuje badania stanu swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie. Urządzenie zostało zakupione ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień. Sfinansowany przez władze miasta alkomat to najnowszy alkomat stacjonarny przeznaczony do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie na nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Obsługę urządzenia tłumaczył wczoraj włodarzom Komendant Komisariatu kom. Adrian Kołodziej.

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD. Pomiaru dokonuje mikrokomputer. Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na 7-calowym ekranie LCD zdjęć, filmów lub komunikatów, które zostaną w przyszłości wykorzystywane do informowania kierujących o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.