Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 grudnia 201913:45

To był dzień dla seniorów

To był dzień dla seniorów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W ramach programu aktywizacji seniorów Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śl. zorganizował Dzień Aktywnego Seniora. Były prelekcje i prezentacja ofert pracy.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim od maja działa Strefa Aktywnego Seniora. Usługa adresowana jest do emerytów, rencistów oraz innych osób, które z racji wieku lub pobieranych świadczeń pozostają bierne zawodowo. Rejestracja i aktywizacja odbywa się kompleksowo w ramach tzw. jednego okienka i obejmuje m.in. wsparcie doradcy zawodowego, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoc w przygotowaniu profesjonalnego cv, przedstawienie ofert pracy i kontakt z pracodawcami, a także indywidualne informacje zawodowe i porady.

Wczoraj z kolei wodzisławski urząd pracy dla seniorów zorganizował w murach Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. Dzień Aktywnego Seniora. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Otworzyła go Anna Słotwińska – Plewka, dyrektor urzędu pracy. Z seniorami spotkał się również starosta Leszek Bizoń, który podziękował dyrekcji urzędu pracy za podejmowanie nowych inicjatyw i życzył wszystkim uczestnikom spotkania, aby wynieśli niego jak najwięcej korzyści i pozytywnych informacji.

Jako pierwszy wystąpił Powiatowy Rzecznik Konsumentów Dariusz Kalemba. Jego prezentacja pt. „Seniorze nie daj się oszukać” dotyczyła m.in. sposobów i form zawierania umów, prawa odstąpienia od umowy, sprzedaży bezpośredniej oraz na odległość, a także składania reklamacji. Następnie o współczesnych zagrożeniach na jakie narażony są osoby starsze, metodach działania oszustów oraz sposobach postępowania, aby nie stać się ich ofiarami mówiła przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Trzecia prezentacja „Zdrowy Senior – czyli wszystko o zdrowym stylu życia” poprowadziła pani dietetyk. Mówiła o chorobach cywilizacyjnych oraz o diecie w kontekście długotrwałej inwestycji w siebie.

Program spotkania obejmował też prezentację ofert pracy z terenu powiatu wodzisławskiego. Osoby, które nadal chcą pozostać aktywni zawodowo mogły zapoznać się z około 40 ofertami pracy. Powiatowy Urząd Pracy dysponuje m.in. ofertami pracy na stanowiska: stróż, kucharz, pomoc kuchenna, ładowacz, sortowacz, konserwator terenów zieleni, pomocnik budowlany, pracownik gospodarczy, kierowca, sprzedawca, osoba do wykładania towaru, kelner, osoba do sprzątania, magazynier, pomocnik serwisanta, ślusarz – utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń górniczych, pomoc księgowej.

W Dniu Aktywnego Seniora wzięło udział również Stowarzyszenie „DOGMA” z siedzibą w Katowicach, które prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie naszego powiatu oraz przedstawiciele Inspektoratu ZUS w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 listopada 202510:02

Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze

 Wodzisław Śląski aktywnie wspiera osoby starsze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 listopada 202512:19

Cykl spotkań prezydenta miasta z mieszkańcami zakończony

Cykl spotkań prezydenta miasta z mieszkańcami zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red. fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności19 listopada 202522:43

Memoriał Powstań Śląskich na rydułtowskiej strzelnicy

Memoriał Powstań Śląskich na rydułtowskiej strzelnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Angelika Czyżyk
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.