Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 stycznia 202307:36

Akcja Zima z WCK za nami [FOTO]

Akcja Zima z WCK za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Za nami Akcja Zima 2023, czyli artystyczne ferie z WCK.

Podczas sześciu warsztatów artystycznych, w trakcie których uczestnicy mieli okazję rozwijać zdolności manualne i pobudzać swoją kreatywność, powstały niebanalne dzieła oscylujące wokół tematyki akcji, czyli leśnych opowieści. Podczas jednych z takich zajęć gościliśmy przedstawicielki Klubu Wolontariusza i Klubu Krawieckiego Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które wraz z dziećmi wykonywały leśne przytulanki. Uczestnicy mieli również okazję stworzyć ozdobne jeżyki z gąbki florystycznej i makaronu, lodowe lampiony, leśne świeczniki, maski karnawałowe czy kule ze śnieżnym widoczkiem. Dzieciaki dowiedziały się także jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Informacje te przekazali im przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Z myślą o przypadającym w styczniu Dniu Babci i Dziadka WCK zorganizowało międzypokoleniowe warsztaty „Ptasia stołówka”, które były świetną okazją do dyskusji o tym, w jaki sposób pomagać ptakom przetrwać zimę. Opowiadali o tym Eugeniusz Tkocz i Franciszek Mrozek z Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Kolejnym punktem spotkania było wykonanie karmników i tłuszczowych kuli z ziarnami.

Nie mogło zabraknąć odrobiny szaleństwa i zabawy, a także sporej dawki ruchu. Wszystkie te założenia udało się zrealizować podczas dwóch karnawałowych balików przebierańców. Nie lada przygodą była także wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, gdzie dzieci zwiedzały centrum nauki, kultury i zabawy oraz wzięły udział w warsztatach artystycznych.

Fani kina familijnego i bajek nie mogli narzekać na nudę. W ofercie kina Pegaz znalazły się codzienne projekcje takich filmów jak: „Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie”, „Nel i tajemnica Kurokota”, „Miś Bamse na wulkanie”, „Serce dębu”, „Yuku i magiczny kwiat”, „Kierunek: Księżyc”, „King: Mój przyjaciel lew”.

W organizowanej przez WCK akcji „Leśne opowieści” wzięło udział 172 uczestników, natomiast projekcje w kinie Pegaz obejrzało 841 osób.

Autor: WCK, fot. Agnieszka Trzeciok, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Reklama
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.