W Wodzisławiu Śląskim wiedzą jak nie dać się depresji

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji, jak co roku, Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" w Wodzisławiu Śl. w ramach upowszechniania wiedzy na temat depresji organizuje spotkania, warsztaty dla mieszkańców naszego powiatu.
W tym roku ośrodek zorganizował warsztaty pt. „STOP depresji” dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży licealnej jako osób mocno narażonych na przeżywanie stanów depresyjnych. Zajęcia, które podzielono na dwa dni (wtorek i środa, 25-26 lutego) prowadzą terapeuci zatrudnieni w „Perle”. Ich celem jest uświadomienie młodym ludziom mechanizmów wywołujących depresyjny sposób przeżywania świata i samego siebie, a także wskazanie i trenowanie sposobów niwelowania i zapobiegania tego typu stanom.
Warsztaty podzielone zostały na dwie części. Pierwsza to teoretyczne przedstawienie problemu. Następnie młodzież bierze udział w treningu praktycznym z zakresu komunikacji oraz terapii zajęciowej. W tej części uczestniczą również klienci ośrodka. Część praktyczna ma wskazać na rolę i znaczenie aktywności w życiu codziennym i w walce z depresją.














![Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO] Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768399197615827658-1282560533908044-3807399945016052016-n-.jpg)





















Komentarze (0)
Dodaj komentarz